Plac zabaw z atestem

 

Dzieci mają zakodowany w genach ruch i dążenie do rozwoju. Czasem rodzice mają wrażenie, że ich dzieci mają niespożytą energię i starają się na różne sposoby ją rozładować. Najlepszym sposobem jest wysiłek fizyczny w trakcie zabawy.

Co znajduje się na placu zabaw?

place zabaw z atestemRodzice, którzy mieszkają w miastach mogą wychodzić z dziećmi do parków publicznych, lub ogólnie dostępnych placów zabaw. To jedyne miejsca gdzie dzieci mogą się wyszaleć i spędzić aktywnie czas. Najlepsze dla naszych pociech są place zabaw z atestem, gdyż są bezpieczne i przebadane przez specjalistów. Takie place znajdują się w publicznych miejscach, ale możemy je też zakupić i zamontować we własnym ogrodzie jeżeli dysponujemy odpowiednią ilością wolnego miejsca. Najczęściej są one wykonane z naturalnego surowca, czyli z drewna. Kiedyś były one stalowe, ale to dość niebezpieczna konstrukcja dla maluchów i ciężka, dlatego drewno jest zdecydowanie lepsze. Na placu zabaw nie może zabraknąć huśtawek, dostosowanych do wzrostu dzieci. Są rozmiary dla najmłodszych dzieci, gdzie zastosowane są odpowiednie siedziska i zapięcia, umożliwiające bezpieczne korzystanie z nich, a dla starszych dzieci, nie muszą mieć pasów. Zjeżdżalnie i piaskownice, to stałe elementy każdego placu, bo dzieci je uwielbiają. Nowoczesne place są tak skonstruowane, aby rozwijać dzieci manualnie i intelektualnie. Zmuszają maluchy do uczenia się nowych rozwiązań. Specjalne ścianki do wspinaczki, czy liny łączące dwa punkty, dodatkowo uczą dzieci utrzymywania równowagi.

Dzieci wszechstronnie się rozwijają podczas ruchu, dlatego nie wolno go im ograniczać. Im więcej czasu będą spędzać  na placach zabaw, tym lepiej dla ich rozwoju. Każde dziecko lubi się huśtać i zjeżdżać na zjeżdżalni, więc nie trzeba będzie ich zachęcać.