Oświetlenie tarsu lampionami

Ten kto ma ogród to ma szczęście. Może sobie do niego pójść i odpocząć. Dzieci też mają gdzie pobiegać. Ja mam ogród i dużo czasu spędzam w nim. Ostatnio z mężem wybudowaliśmy sobie taras. Jest on nieco oddalony od domu. W sumie to może raczej taka altanka niż taras, ale wyglądem przypomina taras. Tylko nie jest bezpośrednio przy budynku. Pomiędzy mam krzewy.

Darmowe światło z lampionów

lampionyCzęsto lubimy z mężem sobie posiedzieć na zewnątrz. I to są późne pory wieczorne. Zazwyczaj tak robimy w piątek oraz w weekend, jak oczywiście jest ciepło. O tej porze jest już ciemno, a nie chcąc siedzieć w ciemnościach wymyśliłam, by nasz taras oświetlić światłem. Nie chcieliśmy korzystać z energii elektrycznej, bo z kolei wymaga podłączenia kabli itp. Zbyt dużo roboty. Łatwiej jest zrobić inną rzecz. Kupiłam więc lampiony. Wybrałam różne kształty. Jedne są większe, drugie mniejsze. Można je bardzo łatwo zaczepić. W środku wystarczy włożyć świeczkę i zapalić ją i gotowe. Lampion świeci takim delikatnym światłem. Są różne ich kolory, więc jeśli powiesimy czerwony lampion, to będziemy mieć takie czerwone światło. W środku lampionu jest przyszykowane specjalne miejsce na świeczkę i nie trzeba obawiać się tego, że może od płomienia świeczki nam się lampion zapali. Nie na pewno do tego nie dojdzie. Oczywiście warto też nie zostawiać zapalonych lampionów, jak nikogo nie ma na tarasie. Mąż powiesił te lampiony wokół dachu i one tak swobodnie sobie zwisały. Po zapaleniu zrobiło się jasno, wiadomo, że nie tak jakbyśmy podłączyli żarówkę. Ale pomimo tego zrobił się przyjemny nastrój.

Jeśli macie taras lub altankę to warto ją oświetlić. Nie koniecznie musimy podłączać kable i potem montować żarówki. Można kupić lampiony. To łatwy sposób na oświetlenie czegoś. Bardzo szybki, wystarczy powiesić lampion, tak gdzie chcemy i zapalić świeczkę.