Od nowego roku zmieniam biuro rachunkowe

Od ponad ośmiu lat prowadzę swoją działalność gospodarczą. Jest to nic innego jak samozatrudnienie, bo pracuje dla jednego z największych polskich banków. Pomimo bardzo prostej formy mojej działalności od początku korzystam z usług biura rachunkowego. Pomimo, że znam się na finansach to jednak nie znam się na sprawach księgowych.

Zmieniam obecne biuro na tańsze

polecane biura rachunkowe w tarnowskich górachOd nowego roku zmieniają się przepisy księgowe i podatkowe, więc moje dotychczasowe biuro zapowiedziało podwyżkę cen. Przy moich dochodach muszę dbać o to, żeby koszty z tego tytułu były jak najmniejsze. I dlatego postanowiłem zmienić biuro od nowego roku na tańsze. Przenoszenie się z biura do biura przerabiałem już dwukrotnie, więc to naprawdę nie jest żaden kłopot dla przedsiębiorcy. Ja zrobiłem to w taki sposób, że obdzwoniłem polecane biura rachunkowe w Tarnowskich Górach i zapytałem o koszt prowadzenia mojej prostej księgowości. Różnice w cenach poszczególnych biur są naprawdę spore, więc wybrałem to najtańsze, ale tak samo polecane przez klientów jak i to najdroższe. Skontaktowałem się z nimi, ustaliłem warunki współpracy i po nowym roku przenoszę się z dokumentami do nowego biura. Zaoszczędzę w ten sposób ponad sto złotych miesięcznie, więc gra jest warta świeczki. Przeniesienie się do nowego biura polega na tym, że po zamknięciu roku księgowego u obecnej księgowej zabieram dokumenty i zawożę je do nowego biura, które wybrałem.

Wielu przedsiębiorców nie wie, że w każdej chwili może się przenieść z jednego biura rachunkowego do innego. Najlepiej zrobić to po zakończeniu roku księgowego a przed rozpoczęciem kolejnego. Wtedy jest najprościej, ale biuro można zmienić w dowolnym momencie. Ja postanowiłem zmienić od nowego roku biuro, ponieważ zależy mi na tym, żeby za usługę księgową płacić jak najmniej.