Ochrona drewna impregnatem

Dom, to nie tylko mury. To także stolarka okienna, drzwi, oraz wszelkie elementy drewniane, które są stosowane przy budowie domu. Więźby dachowej nie zrobi się z cegły. Tutaj najlepszym materiałem jest drewno. Ale to drewno wymaga zabezpieczeń, ponieważ może zacząć się zwyczajnie psuć. Już woda się o to postara.

Zabezpieczenie stolarki impregnatami

impregnaty altaxinSurowe drewno jest bardzo podatne na czynniki atmosferyczne. Jeśli jest dobrze wyschnięte – to tym bardziej należy zrobić wszystko, aby zabezpieczyć je przed działaniem wody. Drewno surowe może działać na niekorzyść samej budowli. Takie drewno „pracuje” przez cały czas schnięcia. Może pękać, wykrzywiać się i deformować budynek. Przy takim stanie rzeczy może dojść do znacznych wydatków, aby całą sprawę naprawić. Co należałoby zrobić? Przede wszystkim wybierać drewno odpowiednio wysuszone, aby po montażu nie sprawiało takich kłopotów. Bardzo ważną rzeczą także jest zabezpieczenie takiego drewna. Najlepsze do tego wydają się być impregnaty altaxin, które potrafią zabezpieczyć drewno nawet na 5 lat. Możemy mieć wtedy pewność, że nic nie zniszczy „przed czasem” naszej więźby dachowej, czy też stolarki okiennej. Ten impregnat ma dość dużą wydajność, a mianowicie jeden litr wystarcza na około 10 m kwadratowych malowanej powierzchni. Nie dopuszcza do biokorozji, skuteczne blokując dostęp różnych grzybom, czy owadom. A najważniejsze jest to, że nie dopuszcza do wchłaniania wilgoci, jednocześnie pozwalając drewnu „oddychać”.

Impregnat ten stosuje się tylko na gładką i czystą powierzchnię drewna suchego. Nie należy stosować go na wilgotne drewno. Dobrze jest nałożyć go dwukrotnie, ale tylko po wyschnięciu poprzedniej warstwy. Także po wyschnięciu, należy przetrzeć całą pomalowaną powierzchnię suchym pędzlem.