Nowe auto -wiem jak zadbać o lakier?

Ponieważ kupiłem ostatnio nowe auto, postanowiłem od samego początku wzorcowo o nie dbać, tak z zewnątrz jak i w środku. Wydałem niemało pieniędzy, więc chciałem by służyło jak najdłużej. Udałem się do kilku serwisów i z każdego wychodziłem ze sprzecznymi informacjami. Popytałem po znajomych – mieli różne zdania. Wszedłem na fora – tam spotkałem ludzi, którzy chcieli wiedzieć to co ja.

Kupiłem nowe auto – jak zadbać o lakier?

ceramiczna ochrona lakieru samochoduWosk? Kwarc czy ceramika? To podstawowe pytania jakie zadaje sobie nabywca fabrycznie nowego samochodu. Nie tylko ja nie wiedziałem co będzie najlepsze. Czy ceramiczna ochrona lakieru samochodu, czy kwarcowa, czy woskowanie? Internauci również mieli inne zdanie, ale zgadzali się co do jednego: żadna z tych opcji nie zabezpieczy lakieru przed drobnymi kamyczkami i oczywiście otarciami. Na forach możecie również przeczytać o zakładaniu folii, ale nie są to tanie rzeczy. Jeśli nie macie na zbyciu kilku tysięcy to musicie zadowolić się podstawą. Ogólnie ceramika jest polecana. Ja sam przekonam się jak wygląda lakier po kilku latach. Teraz mógłbym ewentualnie wjechać na autostradę i sprawdzić jak auto wygląda po przejechaniu piaskowanego kawałka, tylko mi szkoda, bo po co? Wolę zaufać tym, którzy piszą o swoich doświadczeniach i na tym chce się opierać. Lakier w aucie jest dla mnie dość istotny – lubię gdy błyszczy. Kwarc to podobno przeżytek – ale ile w tym prawdy? Osobiście lubię woskować, ale nigdy nie mam na to czasu. Moje auto jest moją miłością, zaraz po mojej kobiecie.

Za kilka lat będę wiedział, czy to co przeczytałem i w co uwierzyłem było słuszne. Często słucham opinii innych ludzi, ale tylko wtedy, gdy są zgodne. Nie lubię sprzecznych informacji i niepewnych intencji. Na forach intencje są raczej szczere, a zgodność wynosiła około osiemdziesięciu procent, więc czemu nie?