Noclegu na Mazurach warto szukać wcześniej

 

Raz góry, raz morze i tak w naszej rodzinie wyglądały od lat wakacje. Żeby nie było monotonii zamiennie jeździliśmy sobie raz na południe, raz na północ Polski. Aż w końcu doszliśmy do wniosku, że można by spróbować czegoś nowego. Nigdy nie byliśmy na Mazurach i wakacje nad jeziorem był dla nas czymś nieznanym. 

Mikołajki ciekawym kierunkiem na wakacje

noclegi mikołajkiPostanowiliśmy w tym roku dla odmiany wyjechać na wakacje na Mazury. Jest to dla nas coś nowego, bo do tej pory spędzaliśmy lato albo na szlakach górskich, albo na plaży. Jeziora były dla  nas nieznanym doświadczeniem. A na Mazurach nie był nigdy nikt z nas. Znajomi zaproponowali nam rejs jachtem, jednak na pierwszy raz postanowiliśmy skorzystać z hotelu. Miejscowością, którą wybraliśmy, są Mikołajki. Jeden z największych kurortów wczasowych zauroczył nas tym, że jest tam zawsze sporo ludzi. A my uwielbiamy tłumy. Okazało się, że noclegi mikołajki są jedną z najczęściej wyszukiwanych fraz w okresie wiosennym. Chcąc więc zarezerwować fajne lokum na wakacje, trzeba szukać kilka miesięcy wcześniej. Ceny takich noclegów są rozmaite, ale nie różnią się od tych nad morzem czy w górach.  Każdy więc może znaleźć coś dla siebie. Nam udało się zarezerwować bardzo przyjemny pokój z pięknym widokiem na jezioro. Na razie widzieliśmy wszystko na zdjęciach, jednak zapowiada się naprawdę ciekawie. Tym bardziej, że można w Mikołajkach korzystać z mnóstwa atrakcji, na przykład z różnego rodzaju sportów wodnych.

Mazury są dla nas na razie miejscem mało znanym, ale własnie dlatego chcemy tam pojechać na wakacje. Znaleźliśmy już wiosną nocleg w bardzo przyjemnym hotelu w pokoju z widokiem na jezioro. Jest to fantastyczna perspektywa, że można oglądać rano wschód słońca za oknem nad jeziorem.