Niepodrażniające mydełka do golenia

Od wielu lat używałem pianek go golenia i nawet nie wiedziałem, że to przez nie mam taki problem ze skórą na mojej twarzy. Uświadomiła mi to dopiero moja dziewczyna studiująca kosmetologię. Wtedy też zacząłem więcej czytać o produktach do golenia i wymieniłem piankę na coś znacznie lepszego.

Naturalne mydełka przeznaczone do golenia

naturalne mydło do goleniaOdkąd pamiętam używam pianki do golenia. Na niej uczyłem się golić i tak już po prostu z przyzwyczajenia zostało. Poza tym pianka była dla mnie najwygodniejsza w użyciu. W końcu wystarczyło ją wycisnąć na dłoń i rozprowadzić po skórze. Jednakże problemy z trądzikiem sprawiły, że na jakiś czas przestałem się golić, aż do momentu kiedy moja dziewczyna nie uświadomiła mi tego, że to produkty chemiczne tak podrażniają twarz. Wtedy też zacząłem szukać informacji na ten temat i trafiłem na artykuł o innych produktach do golenia. Dowiedziałem się o zaletach, jakie niesie ze sobą naturalne mydło do golenia, więc postanowiłem sam to przetestować na sobie. Zdecydowałem się na zakup mydła z aloesem, które nie podrażnia skóry i jednocześnie posiada właściwości łagodzące. Już podczas pierwszego użycia byłem zachwycony wspaniałym zapachem aloesu oraz przyjemnym uczuciem chłodzenia, jakie on dawał. Szybko też spostrzegłem, że mydło daje znacznie więcej piany aniżeli pianka, a tym samym okazuje się wydajniejsze. 

Choć z pozoru używanie mydła do golenia może wydawać się mniej wygodniejsze tak po kilku dniach całkowicie się do niego przyzwyczaiłem. Spodobała mi się również jakość piany o ile można tak to nazwać. Była znacznie sztywniejsza dzięki czemu nie spływała z twarzy, ale jednocześnie nie zapychała golarki tak, jak robiła to pianka. Co jednak najważniejsze – moja dziewczyna miała rację ponieważ odkąd używam mydła nie mam problemów ze skórą.