Naturalna i stylowa – wiklinowa doniczka na kwiaty

Kwiaty doniczkowe to najładniejsza i najbardziej uniwersalna dekoracja. Stosujemy ją prawie wszędzie i zazwyczaj podoba się wszystkim. Zróżnicowany gust nakłania nas do wyboru ulubionej roślinności. Kłopotliwy może być dla nas jedynie dobór doniczki, która powinna komponować się zarówno z otoczeniem, jak i z gatunkiem, który został w niej posadzony.

Uniwersalne doniczki na kwiaty z wikliny

wiklinowe doniczki na kwiatyWiklina to ostatnio bardzo popularny surowiec, z którego twórcy potrafią wyczarować prawie wszystko. Arcydzieła plecionkarstwa prezentują się w postaci dekoracji, siedzisk i innych mebli, ale przede wszystkim koszy. Popularność wikliny,  ciągnąca się od czasów najdawniejszych, przybrała ostatnio na sile dzięki pojawieniu się pięknych przedmiotów z bardzo podobnego do niej, egzotycznego gatunku rośliny wiciowej – rattanu. Rodzinna łozina, może nie tak piękna jak rattan, pozostaje jednak surowcem tańszym, z którego można wyczarować rzeczy typowo na zamówienie i według naszych upodobań, czyli m. in. wiklinowe doniczki na kwiaty. Plecione pojemniki na roślinność nie są typowo miejscem prowadzenia uprawy, ponieważ mimo foliowych zabezpieczeń zabiegi pielęgnacyjne nadwerężyłoby ich trwałość. Są natomiast znakomitą dekoracyjną otoczką, która nie tylko pasuje do różnorodnych wnętrz, lecz także doskonale sprawdza się w odpowiednich miejscach w ogrodzie. 

Wiklina to surowiec, który po przetworzeniu podoba się wszystkim. Jego właściwości dają rękodzielnikom szerokie możliwości plastyczne, a wykonane z niej produkty wpisują się w szeroką skalę domowego zapotrzebowania. Plecionkarską osobliwością są oczywiście doniczki. Stanowią one ciekawą alternatywę dla tradycyjnej ceramiki, a ponadto wprowadzają do wnętrz uniwersalny – plecionkarski – motyw dekoracyjny oraz kolor.