Nasz domek w górach

Każdy z nas marzyłby o tym, żeby posiadać domek w górach. Jakie życie byłoby piękne, jak moglibyśmy organizować sobie krótkie wypady weekendowe w góry do naszego własnego domku. Z pewnością w perspektywie brzmi to fajnie i wygląda fajnie, ale organizacji przy tym wszystkim również będzie sporo. Może zacznijmy od tego, że musimy mieć odłożone specjalne fundusze na ten cel, a gdy to już mamy, to wówczas dopiero zaczynamy wyścigi z formalnościami i czasem.

Letniskowy domek w ciekawym miejscu

letniskowe domy drewniane z małopolskiTaki domek wydaje się być bardzo prosty i szybki do wybudowania i postawienia. No bo w końcu co takiego skomplikowanego trzeba załatwić przy budowaniu domku letniskowego? Wydaje się, że w takich przypadkach formalności są ograniczone do minimum, ale nie zawsze. Wszystko zależy od powierzchni domku, jaki chcemy postawić. Do tego jeszcze dochodzi kwestia działki, którą musimy sobie najpierw zakupić, żeby móc później myśleć w ogóle o stawianiu domku letniskowego. Jeżeli nasze letniskowe domy drewniane z małopolski nie przekraczają powierzchni 35 m2 zabudowy, to wówczas możemy je stawiać jedynie na zgłoszenie, ale jeżeli jest inaczej, jeżeli chcemy większy domek, to wówczas konieczne będzie pozwolenie na budowę. Pamiętajmy, że im mniejszy domek, tym tańsza budowa, mniej formalności, ale również mniejsza powierzchnia i przestrzeń, a im większy domek, tym większy komfort, ale koszty i formalności mogą stanowić już problem.

Warto postarać się o taka naszą małą prywatną rezydencję na wypady wakacyjne, czy choćby i weekendowe. Przecież każdy z nas marzy o tym, żeby mieć własne miejsce do wypoczynku, a nie tylko płacić wiecznie za hotele i pensjonaty i martwić się, czy tym razem będą wolne miejsca, czy może jednak nie. Warto postawić sobie nasz domek.