Naprawa biżuterii i mój łańcuszek

Na pierwszą rocznicę ślubu dostałam od swojego męża piękny naszyjnik z przywieszką. Bardzo pasował on do mojego stylu, a także do pierścionka zaręczynowego. Nosiłam ten łańcuszek praktycznie codziennie. Zawsze pasował mi do ubrania, zarówno na co dzień, jak i do eleganckiej sukienki na wyjście.

Naprawa zerwanego naszyjnika

naprawa biżuterii wrocławJednak często użytkowanie ma też swoje wady. Trzeba o naszyjnik dbać, czyścić go, żeby zawsze lśnił. Niestety, nie da się przewidzieć każdej sytuacji, na przykład takiej że dzieci będą się bawiły pozostawionym na chwilę łańcuszkiem i go zerwą. Widocznie któreś ogniwo było zbyt delikatne i naruszone, więc naszyjnik pękł na pół. Dzieci oczywiście były bardzo skruszone i przybiegły wszystko wytłumaczyć. Nie mogłam być na nie zła, w końcu to tylko dzieci. Jednak niezbędna była tutaj naprawa biżuterii wrocław. Nie mogłam pozostawić naszyjnika w takim stanie. Miałam nadzieję, ze to ogniwo da się jakoś wymienić czy ponownie złożyć, żeby wyglądało jak nowe. Zaniosłam łańcuszek do jubilera w celu ocenienia zniszczeń. Ten jednak powiedział, ze to typowa ,,usterka” biżuterii, zaraz obok wypasającego kamienia szlachetnego z pierścionka. Ucieszyłam się bardzo, ze wszystko da się naprawić. W dodatku naprawa była prosta, a zatem nie kosztowała dużo. Jeszcze tego samego tygodnia mogłam odebrać gotowy, naprawiony łańcuszek. Nie widać było zupełnie gdzie była wykonywana naprawa, nawet jak się bardzo przyjrzałam. Łańcuszek wyglądał na cały od początku. Mam jednak nadzieje, że już nigdy nie będzie musiał być naprawiany.

Dzięki sprawnej naprawie biżuterii znowu mogę nosić swój ulubiony naszyjnik. Dzieci teraz wiedzą, że nie mogą się nim bawić, choć same się do tego nie kwapią. Mąż tez się cieszył, że łańcuszek został uratowany, w końcu to prezent od niego.