Najlepsze ogrzewanie w halach

 

Ogrzanie dużej powierzchni tak, aby uzyskać znośną temperaturę, gdy na zewnątrz temperatura sięga minus dziesięciu stopni Celsjusza i nie ponieść dużych kosztów nie jest łatwe. Dlatego należy unikać ogrzewania miejsc w hali, gdzie nie jest ono potrzebne, najlepszym sposobem na to jest zastosowanie ogrzewania punktowego.

Ogrzewanie hali przy pomocy promienników

promienniki do halJeśli chcemy tanio i efektywnie ogrzać pomieszczenie o dużej powierzchni to najlepiej zastosować ogrzewanie punktowe, zapobiegnie to stracie ciepła i energii potrzebnej do uzyskania tego ciepła w miejscach, gdzie nie jest to konieczne. Jako ogrzewanie promienniki do hal sprawdzą się najlepiej. Promiennik to urządzenie generujące ciepło wokół siebie. Od tego w jak dużym promieniu będzie generowane ciepło zależy przede wszystkim od mocy promiennika. Takie standardowe, powszechnie używane promienniki generują ciepło w promieniu około kilkunastu metrów. Promienniki mogą być zasilane elektrycznie lub gazem. Najpopularniejszym rodzajem promienników są te gazowe, ponieważ bardzo łatwo jest je\ przenosić z miejsca na miejsce dlatego, że możemy je zasilać butlą z gazem, więc nie potrzebujemy stałego przyłącza gazu. Jeśli chcemy, aby w hali panowały dobre warunki pracy podczas zimy, wystarczy ustawić kilka takich promienników, po jednym w każdym miejscu, gdzie przebywają pracownicy, nie musimy stosować ogrzewania centralnego, które jest drogie i nieopłacalne na tak dużych powierzchniach.

Koszt jednego promiennika to maksymalnie kilkaset złotych, są to urządzenia trwałe, więc nie musimy się obawiać tego wydatku, ponieważ poprawnie eksploatowany promiennik jest w stanie działać bez zarzutu przez co najmniej kilka lat. Na cenę ma oczywiście wpływ w głównej mierze wielkość i moc promiennika.