Najczęstsze urazy w wypadku komunikacyjnym

 

Każdego roku w naszym otoczeniu przybywa samochodów, a wraz z nimi kierowców. Nie dziwi więc, że mamy do czynienia z coraz większą liczbą wypadków komunikacyjnych. Chociaż większości z nas wypadki komunikacyjne kojarzą się z karambolami i groźnymi sytuacjami na drodze, większość wypadków przybiera postać kolizji. Nie oznacza to jednak, ze w ramach kolizji nie jesteśmy narażeni na uszczerbek na zdrowiu.

Ubezpieczenie a lekkie urazy głowy

lekkie urazy głowy w wypadku komunikacyjnymKolizja większości z nas wydaje się niegroźną stłuczką, która spowodowana jest kiepskimi warunkami drogowymi lub obecnością nieostrożnych kierowców na drodze. Ze względu na fakt, że traktujemy kolizje jako zdarzenia o lekkim lub nieistotnym charakterze, bardzo rzadko zgłaszamy się do lekarza, kiedy tego typu stłuczkę przeżyliśmy. Okazuje się jednak, że nawet, kiedy pozornie wydaje się nam, że nie ucierpieliśmy w wypadku, warto zweryfikować tę kwestię u lekarza. Lekkie urazy głowy w wypadku komunikacyjnym są bowiem najczęstszą konsekwencją stłuczek i kolizji, jakie mogą się przytrafić naszej kondycji zdrowotnej. Kiedy jadący za nami samochód uderzy w tył naszego samochodu, w znaczącej większości wypadków, uderzymy z impetem głową w zagłówek fotela. Tego typu uderzenie może mieć duże konsekwencje dla naszego zdrowia, jeśli nabawimy się wewnętrznego krwiaka w naszej głowie. Jest to kwestia, która zdecydowanie powinna zostać zdiagnozowana przez lekarza i odpowiednio przez nas zaopiekowana pod względem leczenia i obserwacji.

Na pewno nie powinniśmy więc lekceważyć żadnego wypadku komunikacyjnego, którego staliśmy się ofiarą bez względu na to, jak lekki i nieszkodliwy może się nam wydawać. Najczęściej nie posiadamy wiedzy, która pozwala stwierdzić z całą pewnością, że nic nam się nie stało. W miarę możliwości starajmy się więc, by stwierdzenie takie wydał dla nas lekarz specjalista.