Montaż klimatyzacji poleconej przez znajomego

Nie byłem jeszcze zbyt pewnym siebie przedsiębiorcą, ale miałem znajomego Pawła, który mi pomagał. Często prosiłem go radę a on chętnie mi jej udzielał. Paweł traktował mnie jak młodszego brata i łączyła nas wyjątkowo silna więź. Ceniłem bardzo tego człowieka.

Wybór klimatyzacji znanej i sprawdzonej marki 

klimatyzacja marki samsungZdecydowałem się przyjąć zlecenie od klienta, który prosił mnie o wybór i zamontowanie klimatyzacji w jego nowo kupionym mieszkaniu na poddaszu. Na klimatyzacji nie znałem się kompletnie, ponieważ nigdy wcześniej sam nie dokonywałem wyboru. Owszem, zajmowałem się montażem, ale to klient sam kupował klimatyzator. Poprosiłem o pomoc Pawła, bo on takie zamówienia składał regularnie i wiedziałem, że będzie w stanie mi pomóc. Paweł bez chwili zawahania powiedział mi, że najlepsza jest klimatyzacja marki Samsung, którą on zawsze wybiera. Wyjaśnił mi jak działa taka klimatyzacja i nawet podpowiedział jakie konkretnie klimatyzatory wybrać. W mieszkaniu klimatyzacja miała być zamontowana we wszystkich pomieszczeniach, dlatego musiałem kupić pięć takich urządzeń. Wybrałem ten sam model, który miał się znaleźć w każdym z pomieszczeń. Po odebraniu klimatyzatorów od razu pojawiłem się w mieszkaniu klienta i zabrałem za ich montaż. Szybko zrozumiałem dlaczego Paweł polecił mi tę konkretną klimatyzację, ponieważ nawet jej montaż przebiegał sprawnie. Na koniec wszystko sprawdziłem i wystawiłem fakturę dla klienta. Był on zadowolony z jakości moich usług, które ocenił bardzo dobrze.

Z czasem już lepiej sobie radziłem ze wszystkim i nie musiałem za każdym razem pytać Pawła o pomoc. On sam też zauważył, że byłem samodzielny, co robiło na nim wrażenie. Uczyłem się w końcu od niego, ponieważ tak samo jak on chciałem odnieść sukces zawodowy.