Mocna i polecana nitownica

 

Połączenie ze sobą dwóch metalowych elementów lub blach potrafi stwarzać spore problemy. Niestety niektórych blach nie da się połączyć spawem i konieczne jest stosowanie innych rozwiązań. W takich przypadkach jesteśmy zmuszeni rozwiązywać ten problem z wykorzystaniem śrubek, wkrętów lub nitów. Szczególnie te ostatnie z wymienionych cieszą się dużą popularnością.

Łączenie blach nitami

nitownice pneumatyczneStosowanie spawów jest bardzo częste, popularne i najczęściej niezawodne. Niestety są takie miejsca gdzie spawanie jest niemożliwe i musimy radzić sobie inaczej. Dodatkowo nie każdy element da się połączyć z użyciem spawarki lub jej stosowanie wymaga używania różnych elektrod i technik spawalniczych. Alternatywną metodą łączenia takich blach jest stosowanie nitów. Do ich używania koniecznie jednak potrzebujemy specjalnego urządzenia, które nam tą czynność umożliwi. Urządzeniem tym jest nitownica. Na naszym rynku znaleźć możemy różne rodzaje tych przydatnych urządzeń. Wyróżnić możemy nitownice pneumatyczne, ręczne lub akumulatorowe. Szczególną uwagę chciałbym zwrócić na pierwszą z pozycję z wyżej wymienionych. Jest to urządzenie stosowane najczęściej na taśmach produkcyjnych lub montażowych. Narzędzie to wyróżnia się tym, że jego stosowanie nie wymaga używania siły oraz przytrzymywania nitów. Koniecznie należy wspomnieć o tym, że pneumatyczne nitownice dysponują bardzo dużą energią zaciskową dzięki czemu używane są do naprawdę trudnych łączeń, z którymi nitownica ręczna by sobie nie poradziła.

Ogólnie rzecz biorąc najważniejszym z kryteriów na jakie należy zwrócić uwagę przy kupnie nitownicy jest to żeby była ona wydajna a jej użytkowanie komfortowe. Warto kupić nitownicę, która będzie posiadała gumowaną rękojeść ponieważ umożliwi to nam pewne trzymanie sprzętu. Większość nitownic jest kompatybilna z różnymi nitonakrętkami.