Mieszkaj za solidnym ogrodzeniem gabionowym

Nowoczesność wkrada się w różne dziedziny naszego życia. Obserwuję ostatnio wielką różnorodność budowli, które mnie otaczają. Mieszkam na podmiejskim osiedlu i mamy tutaj zarówno bloki, jak i zabudowę szeregową oraz wolnostojącą. I im nowsze budynki są tu stawiane, tym bardziej nietypowy, nowoczesny styl się im nadaje. Czasem przypominają zabudowania, które widujemy w amerykańskich filmach.

Solidny pomysł z ogrodzeniami gabionowymi

solidne ogrodzenia gabionoweKilka miesięcy temu zakończył się w mojej okolicy ostatni etap budowy dwóch ekskluzywnych bloków mieszkalnych. Można kupić tam mieszkania na bardzo wysokim poziomie standardu. Dlatego też bloki są oczywiście wydzielone od pozostałej części osiedla. Stanowią teren prywatny, na który wstęp będą mieli wyłącznie ich przyszli mieszkańcy. Największe jednak zaskoczenie wzbudził we mnie rodzaj ogrodzenia, jakie przy nich zastosowano. Solidne ogrodzenia gabionowe wyznaczyły teren prywatny. Po raz pierwszy spotkałam się z taki wyglądającym „płotem”. Był to metalowy kosz, w którym umieszczono różnego rodzaju i kształtu kamienie. Było to ogrodzenie ciągłe, nie licząc bramy wjazdowej. W stu procentach zasłaniało teren poza nim. Wyglądało na bardzo solidne, ale niezbyt kosztowne. Pomyślałam, że to naprawdę dobry pomysł. W dodatku wyglądało bardzo naturalnie. Pięknie komponowało się z pobliskim lasem. Nie dawało wrażenia miejskości, dużej ingerencji człowieka w środowisko.

Kiedy przejrzałam kilka stron internetowych, okazało się, że jest to rozwiązanie stosunkowo nowe i bardzo pożądane. Stosuje się je dla domów, instytucji państwowych, parków. Wszędzie tam, gdzie warto pozostawić nieco natury w otoczeniu. Z czasem widuję takich ogrodzeń coraz więcej w swojej okolicy i mijam je z wielkim zaciekawieniem i zachwytem. Bardzo podoba mi się naturalność tego rozwiązania.