Makijaż utrzymujący się przez kilka lat

 

Wiele kobiet nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez wcześniejszego makijażu. Niektóre przeznaczają na to naprawdę sporo czasu. Można jednak zaoszczędzić ten czas, decydując się na wykonanie popularnego ostatnio makijażu permanentnego. Wiele salonów kosmetycznych ma w swojej ofercie takie makijaże i wcale nie są one czymś, co zostaje na skórze kobiety na stałe.

Wprowadzanie naturalnych barwników do komórek naskórka

makijaż permanentny SzczecinPrzeciwnie – w makijażu permanentnym barwnik nie jest umieszczany pod skórą czy w skórze właściwej. Barwnik znajduje się w głębszych warstwach naskórka, a jak wiadomo, naskórek podlega ciągłym zmianom. Nowe komórki naskórka zastępują komórki starsze, które złuszczają się na powierzchni skóry. W związku z tym po pewnym czasie makijaż permanentny po prostu znika, bo komórki z barwnikiem przechodzą na powierzchnię i zaczynają się złuszczać. Taki makijaż permanentny Szczecin daje naprawdę wiele możliwości. Najbardziej znany jest makijaż permanentny oczu. Kobiety chętnie decydują się na taki makijaż na brwiach – szczególnie te kobiety, które mają bardzo rzadkie brwi i trudno wykonać im na nich zwykły makijaż. Także kobiety, które mają jasne brwi, mogą zdecydować się na makijaż permanentny. Z makijażu permanentnego korzystają także osoby po chemioterapiach (w chorobach nowotworowych) – wtedy włoski brwi i rzęs wypadają. Można jednak sprawić, że makijaż permanentny będzie wyglądał całkowicie naturalnie.

Zaletą stosowania makijażu permanentnego jest też to, że do jego wykonania wykorzystuje się tylko naturalne składniki. Są to składniki roślinne, a nie sztuczne, chemiczne. Makijaż permanentny wykonuje się nie tylko na brwiach, ale również powiekach oraz ustach. Efekty makijażu permanentnego utrzymują się zazwyczaj przez kilka lat. Po tym czasie można znowu wykonać makijaż w salonie.