Macierzanki idealne do uzupełnienia luk

Czasem w naszym ogrodzie brakuje nam czegoś w rodzaju „wypełniacza”. Mnóstwo mamy luk i przerw pomiędzy kwiatami, w których rosną chwasty. Ponadto pusta przestrzeń również nie wygląda zbyt estetycznie. Często więc zaczynamy poszukiwać roślin, które tą nieznośną lukę wypełnią.

Roślina o wielu „twarzach”

macierzanka cytrynowa w hurciePraktycznie każdy z nas choć raz zetknął się z macierzanką. Niekiedy obsadzane są nią ronda dużych miast. Ponadto nasze babcie bardzo często ją wykorzystywały w swoich ogrodach, szczególnie gdy posiadały skalniak. Macierzanka to odpowiedź natury na luki w naszych ogrodach. Tworzy ona bowiem piękne dywany, które cudownie wyglądają nawet w pojedynkę. Jeśli jednak dodatkowo skomponujemy ją z innymi kwiatami, dostajemy coś absolutnie mistrzowskiego. Jest to roślina bardzo delikatna, mająca malutkie żółte kwiatki. Dlatego niekiedy traktujemy ją po macoszemu i nie zachwycamy się nią aż tak bardzo, jak innymi kwiatami. Jeśli jednak mamy swój ogród, prędzej czy później i tak się z nią zetkniemy. Pomoże nam ona nie tylko wypełnić luki, ale i pięknie ozdobić skalniak. Bardzo szybko się rozwija, zajmując coraz to większe powierzchnie. Dlatego czasem trzeba nieco ją hamować i wyrywać zbyt mocno narastające części. Dziś w wielu miejscach jest dostępna macierzanka cytrynowa w hurcie. Dlatego jeśli do tej pory nie mieliśmy styczności z tą rośliną, a mamy problemy z pustymi przestrzeniami, warto ją zakupić. Być może się nam sprawdzi i już nie będziemy chcieli z niej rezygnować. Szczególnie, że daje sobie ona doskonale radę bez ciągłego nadzoru i pielęgnacji.

Szukanie idealnej rośliny do ogrodu, to dość pracochłonne zajęcie. Jednak zamiast wymyślać coraz to nowe odmiany kwiatów, czasem warto budować po prostu na dobrej podstawie. Macierzanka bez wątpienia nią jest i każdy kto postanowił ją posadzić w swoim ogrodzie, zapewne to potwierdzi.