Lepik pod parkietem

Domy budowane w latach 70-90-tych ubiegłego wieku, mają niestety to do siebie, że większość osób kładąc parkiety, stosowała do tego lepik zwany też subitem, który niestety nie jest zdrowy dla człowieka i jeżeli mamy go w domu powinniśmy go jak najszybciej usunąć. Niestety kiedyś nie zdawano sobie sprawy z tego, że to na czym przytwierdzimy parkiet, może mieć niekorzystny wpływ na nasze otoczenie.

Bezpieczne usuwanie lepiku

usuwanie lepiku w WarszawieLepik i subit pod parkiet to praktycznie ta sama smolista substancja, za pomocą której kładło się kiedyś parkiet. Ma ona charakterystyczny zapach. Lepiki smołowe, czasem określane jako czarna smoła i nieco późniejsze asfaltowe były bowiem w tamtych latach jedynym ogólnie dostępnym środkiem do klejenia parkietów, dlatego też były powszechnie stosowane i nie myślano o złych skutkach, które mogą przełożyć się na nasze zdrowie. Jeśli szukamy firmy, która oferuje usuwanie lepiku w Warszawie, zwracajmy uwagę na opinie krążące o danej firmie. Do tego typu prac wybrana przez nas firma, powinna mieć profesjonalne narzędzia, ponieważ jak wcześniej wspomniano, lepik jest substancją trującą, więc jego usuwanie powinno odbywać się profesjonalnie i nie może stwarzać zagrożenia dla mieszkańców, jak i osób usuwających go. Najbezpieczniejszym sposobem na usuwanie lepiku w Warszawie jest  po prostu remont podłogi i mechaniczne zeszlifowanie całej pokrytej tym lepikiem powierzchni. Potrzebne są do tego odpowiednie szlifierki i maszyny, bo pył powstający przy szlifowaniu stanowi zagrożenie dla zdrowia.

O pracach tego rodzaju mówią też przepisy BHP, które określają czas pracy osób zajmujących się takimi zadaniami. Pracownik, który usuwa taki lepik, musi mieć maskę przeciwpyłową, a samo szlifowanie nie może trwać dłużej, niż 6 godzin dziennie. Warto o tym pamiętać.