LED – nowoczesna technologia oświetlenia

Światło jest podstawą prawidłowego funkcjonowania. Pracując, lub po prostu czytając bez odpowiedniego oświetlenia możemy uszkodzić sobie wzrok. W słoneczny dzień, w zaopatrzonym w okna pomieszczeniu, nie powinno być problemu z odpowiednią ilością światła. Nie zawsze jednam możemy liczyć na dobrą pogodę. Szczególnie jesienią i zimą, gdy dni są krótsze, potrzebujemy źródła światła które pozwoli nam na komfortową pracę lub odpoczynek po ciężkim dniu.

Rodzaje taśm LED

taśma led 230vBarwa oświetlenia ma znaczący wpływ na nasze funkcjonowanie. Zimne barwy o dużym na tężeniu sprawdzają się przy pracy, bardzo dobrze oddają kolory i działają orzeźwiająco. Cieplejsze barwy są bardziej klimatyczne i są idealne kiedy chcemy się zrelaksować. Dobrym wyborem do domu i pracy jest oświetlenie LED, oszczędniejsze od tradycyjnych żarówek, oraz dostępne w różnych kolorach i poziomach jasności. Wygodnym sposobem na oświetlenie domu lub biura są taśmy z diodami LED. Są proste w montażu i zajmują niewiele miejsca, dzięki czemu można zamontować je tam gdzie będą najbardziej potrzebne. Do wybory mamy różne rodzaje taśm. Nieodporne taśmy do montażu w pomieszczeniach(IP20), wodoodporne taśmy w silikonie do stosowania na w łazienkach(IP67). Na zewnątrz sprawdzi się taśma z wodoodporna osłoną w gumie (IP68). Dostępne są różne opcje kolorystyczne: diody mono-barwne i diody RGB, których barwę można dostosować i są zwykle zaopatrzone w odpowiedni kontroler, jaki i różne opcje zasilania: taśma LED 230V, którą można podłączyć bezpośrednio do sieci i taśmy 12V, zasilane bateriami lub za pomocą zasilacza.

Umieszczenie diod na elastycznej taśmie pozwala zastosować je np. jako oświetlenie schodów, podświetlenie szafek kuchennych lub jako dodatkowe oświetlenie łazienkowe. Mogą być użyte jako dekoracja, lub jako źródło głównego oświetlenia. Wszystko zależy od doboru odpowiedniej mocy i barwy. Nowoczesne urządzenia takie jak programatory astronomiczne pozwalają także użytkownikom na zastosowanie dodatkowych funkcji w obrębie instalacji elektrycznych, dzięki którym możliwe jest optymalizowanie zużycia energii oraz dostosowanie poziomu natężenia światła oraz przedziałów czasowych.