Kurs na prawo jazdy

W dzisiejszych czas już nawet osiemnastolatkowie mają prawko i jeżdżą swoimi, lub pożyczonymi od rodziców samochodami. Mają małe doświadczenie, żeby nie powiedzieć znikome, i najczęściej są sprawcami wypadków drogowych. Statystyki przerażają, ale takie są realia. To praktyka wpływa na jakość jazdy.

Czego uczą na kursie prawa jazdy?

prawo jazdyKurs, na którym zdobywamy umiejętność poruszanie się na drogach na czterech kołach, trwa trzydzieści godzin, w trakcie których poznajemy wiedzę teoretyczną i zakresu przepisów prawa drogowego, oraz praktyczne umiejętności obsługiwania samochodu. Poznajemy znaki i ich zastosowanie na drodze, oraz przechodzimy kurs pierwszej pomocy, który jest teraz obowiązkowym elementem szkolenia. Dodatkowe badanie wzroku i słuchu przeprowadza lekarz w miejscu odbywania się szkolenia. W części praktycznej, mamy do odbycia dwadzieścia pozostałych godzin, w trakcie których musimy się nauczyć jeździć. Prawo jazdy ciężko jest uzyskać, ale bardzo łatwo stracić, dlatego ważne, aby podczas kursu dobrze opanować tą skomplikowaną czynność. Plac manewrowy jest kolejnym punktem szkolenia, na którym instruktor przekazuje nam ważną umiejętność parkowania i uczy wyczucia jazdy autem, która jest niezbędna, by móc bezproblemowo omijać przeszkody na drodze. Ciężka do opanowania dla nowicjusza zdolność parkowania na tak zwaną kopertę, jest piętą achillesową wielu kursantów, dlatego tak istotny jest plac manewrowy, który nas tego uczy i warto się do tego przyłożyć. Po opanowaniu tych czynności, jada staje się prosta.

Kursy są dostępne dla każdego w wieku od osiemnastu do siedemdziesięciu lat. Do prawa jazdy należy podejść poważnie, bo zdobyte umiejętności będą decydować o naszym i innych kierowców bezpieczeństwie na drogach. Im więcej się na nim nauczymy, tym lepiej dla nas, bo zdobędziemy konieczną wprawę.