Kurs doszkalający przyszłych kierowców

Powszechnie panuje opinia, że mężczyźni są lepszymi kierowcami, lecz jeżeli chodzi o zdawalność egzaminu na prawo jazdy, to obie płcie mają z tym taki sam problem. Niewiele osób odbiera dokument uprawniający do prowadzenia pojazdów, po pierwszym przystąpieniu do egzaminu.

Kto korzysta z kursów doszkalających?

kursy doszkalające na prawo jazdyNie jest łatwo zdać egzamin, bo nawet dobrze przygotowany kursant ulega emocjom i popełnia błędy w chwili stresu jakim niewątpliwie jest siedzenie z egzaminatorem w samochodzie. Czasem nie wystarczy sam kurs na prawo jazdy, aby nabyć wszystkie konieczne umiejętności i opanować je do perfekcji. Kursy doszkalające na prawo jazdy są kierowane głównie do osób, które po skończonym kursie nadal czują się niepewnie i chcą jeszcze poćwiczyć przed egzaminem. Od momentu zaliczenia kursu, zawsze mija parę tygodni zanim zostanie nam wyznaczony termin egzaminu, więc ten czas można wykorzystać na dodatkowe jazdy. Kurs na prawo jazdy zawiera trzydzieści godzin zegarowych, które musimy wyjeździć z instruktorem po mieście i na placu manewrowym. Dopiero kiedy opanujemy jazdę samochodem, parkowanie przodem, tyłem i na tak zwaną „kopertę”, to możemy zostać dopuszczeni do egzaminu, który się składa z części teoretycznej i praktycznej. Z kursów doszkalających może korzystać każdy, kto czuje, że tego potrzebuje, bo lepiej przed egzaminem spędzić parę dodatkowych godzin na mieście z instruktorem, niż potem ponownie przystępować do egzaminu z powodu popełnionych błędów w trakcie testu. 

W przypadku kursów, które mają na celu doszkolić kursanta, płatność rozliczana za każdą pełną godzinę jazdy. W zależności od potrzeb możemy ten czas spędzić ćwicząc na placu manewrowym jazdę po łuku, albo jeszcze raz przeanalizować trudne ronda i skrzyżowania w mieście, w którym będziemy zdawać egzamin.