Kupujmy dzieciom kreatywne zabawki

Świat zabawek to temat rzeka. W dzisiejszych czasach jest ich w sklepach niezliczona ilość. Niskiej, średniej i wysokiej jakości- praktycznie z każdej półki zabawki rozchodzą się jak świeże bułeczki. Duża w tym zasługa dzieci, które są niezwykle podatne za sugestie reklam i to w większości one zaciągają rodziców do kasy sklepowej.

Zabawki, które pobudzają wyobraźnie

zabawka kreatywna dla dzieckaŻyjemy w czasach obfitości, a można by nawet rzecz- nadmiaru i to w każdej branży. Spójrzmy chociażby na zabawki. Miliardy przeróżnych zabawek przewijają się w sklepach. Jedne są niskimi jakościowo wyrobami, inne zaś wykonane są misternie i są marzeniem większości dzieci. Bez względu na jakość zabawki rozchodzą się jak świeże bułeczki, a swoje prawdziwe apogeum sprzedaż osiąga w okresie świąt czy Dnia Dziecka. Jako rodzice powinniśmy być bardzo uważni przy dokonywaniu zakupów. Dzieci kierować się będą tylko i wyłącznie emocjami wykreowanymi przez media, naszym zadaniem jest umiejętnie te emocje ukierunkować. Warto zadbać o to, aby w każdym domu znalazła się jakaś zabawka kreatywna dla dziecka, i to najlepiej niejedna, szczególnie, jak nasza pociecha nie ukończył jeszcze sześciu lat. To w tym czasie bowiem dziecko najszybciej się rozwija. To, jak je ukształtujemy, będzie miało kolosalny wpływ na całe dorosłe życie. Zabawki kreatywne pobudzają wyobraźnię, zmuszają do myślenie i szukania rozwiązań. Bardzo często doskonale nadają się do wspólnych zabaw rodziców z dziećmi.

W czasach konsumpcjonizmu i dużego wpływu mediów najbardziej podatne na sugestie zakupowe są dzieci. To one często wiercą nam przysłowiową dziurę brzuchu, kiedy chcą mieć na półce wymarzoną zabawkę. My, jako rodzice, powinniśmy przede wszystkim zadbać o to, aby naszym dzieciom nie zabrakło zabawek pobudzających kreatywne myślenie.