Kupno domu z drewna

O przeprowadzce na wieś myślałam od kilku lat, moja praca pozwalała mi pracować nawet z dala od biura, ale na samą myśl o projektach, budowie i ekipach budowlanych robiło mi się słabo i bardziej doceniałam swoje całkiem spore mieszkanie. Jednak kiedy pojawiła się okazja, żeby dobrze je sprzedać, od razu pomyślałam, że może to dobry moment na wyprowadzkę z miasta.

Znalazłam ładny domek z drewna

ładne domy drewniane w mazowieckimWyprowadzka w krótkim terminie oznaczałaby, że nie ma czasu na budowę nowego domu, pozostawało mi szukanie domu, który można by kupić, najlepiej takiego, który nie wymagałby większego remontu. To mi znacznie zawęziło obszar poszukiwań, zwłaszcza, że nie chciałam mieszkać zbyt daleko od stolicy, gdzie mieszka moja rodzina i znajomi. Na szczęście udało mi się znaleźć kilka ciekawych ofert, w tym ofertę sprzedaży drewnianego domu w dobrej dla mnie lokalizacji. Oferta była nietypowa, wszystkie inne domy były zwykłe, murowane. Nie spodziewałam się, że trafię na takie ładne domy drewniane w mazowieckim, a spotkała mnie taka niespodzianka. Już po przejściu progu wiedziałam, że nie będę oglądać innych i to jest dokładnie to, czego szukałam. Dom nie był duży, ale miał swój klimat. W środku w całości wykończony był drewnem, a sporo mebli, które w nim zostały, bardzo dobrze pasowały do wnętrza. Dowiedziałam się, że dom został wybudowany ledwie dwa lata temu, ale właściciel z rodziną wyprowadził się za granicę i chciał sprzedać dom. To mi odpowiadało, bo właściwie nic nie musiałam robić, zero remontu, wystarczyło dokupić trochę mebli.

Wkrótce podpisałam umowę sprzedaży mieszkania a potem kupna domu. Rodzina i znajomi byli zaskoczeni, że wybrałam dom z drewna, ale już po pierwszej wizycie uznali, że jest nie tylko ładny, ale też przytulny, a jak na mazowieckie, cena była bardzo atrakcyjna. Mieszkam w nim już pół roku i nie żałuję swojej decyzji.