Kształtowniki aluminiowe burtowe, kasetonowe i inne

W ofercie firm dostępnych jest wiele rodzajów profili aluminiowych. Można kupić zarówno kształtowniki aluminiowe standardowe jak i rozwiązania specjalne. Zaletą profili aluminiowych jest to, że mają bardzo dobre właściwości mechaniczne.

Zastosowanie kształtowników aluminiowych w różnych branżach

Profile aluminioweW związku z tym takie profile można stosować w wielu branżach. Na pewno warto wyróżnić tutaj branżę budowlaną, ale również reklamową, motoryzacyjną, wystawienniczą i inne. Aluminium to materiał, który naturalnie posiada powłokę antykorozyjną. To bardzo ważne, bo dzięki temu aluminium jest odporne na działanie czynników atmosferycznych. Jest też surowcem, który można poddawać recyklingowi w 100%. Zazwyczaj firmy oferują konkretne rodzaje profili aluminiowych, ale oczywiście istnieje możliwość wyprodukowania profili według indywidualnych parametrów klientów. Profil aluminiowy powinien być nie tylko trwały i wytrzymały, ale przede wszystkim odporny na różne czynniki. Profile aluminiowe można wykorzystać w zadaszeniach, rusztowaniach, scenach, w magazynach, w hali namiotowej i w wielu innych miejscach. Kolejną zaletą profili aluminiowych jest też to, że są bardzo łatwe w montażu. Dzięki temu profile aluminiowe są naprawdę praktyczne. Są różne rodzaje kształtowników aluminiowych. Można wymienić np. profile burtowe. Oprócz tego istnieją także profile kasetonowe, wystawiennicze, do poliwęglanów, radiatory i inne.

Z pewnością profile aluminiowe mają znaczenie także w wyborze okien. Muszą być dokładnie dopasowane do PCV. Firmy mają w ofercie kształtowniki aluminiowe, które posiadają różną długość, szerokość, a przede wszystkim grubość. Należy dobrać odpowiednie profile aluminiowe w zależności od tego, do czego zostaną użyte. Inne profile wybiera się dla budownictwa, a jeszcze inne dla branży reklamowej czy wystawienniczej.