Korzystanie agregatów w firmach

 

Agregaty prądotwórcze wykorzystując różne silniki, czy też agregaty gazowe są coraz bardziej popularnymi możliwościami dostarczenia indywidualnych źródeł prądu i ciepła w przedsiębiorstwie. Firmy produkcyjne koniecznie powinny zaopatrzyć się w swoje źródło energii, które będzie działać niezależnie od warunków i czynników zewnętrznych.

Zalety agregatów prądotwórczych

Agregaty prądotwórcze z silnikiem DieslaNajpopularniejszymi agregatami spotykanymi przy firmach produkcyjnych są agregaty prądotwórcze z silnikiem diesla i agregaty gazowe. Oba urządzenia występują zarówno w formie przenośnej, jak i stacjonarnej – montowanej na stałe w miejscu najbardziej odpowiednim do zapewnienia energii, czy ciepła. Agregaty z silnikiem diesla cechują się niskim kosztem utrzymania i eksploatacji, ale także większą awaryjnością i potrzebą serwisowania, niż agregaty prądotwórcze wykorzystujące silniki benzynowe. Silniki diesla uważane są również za mało ekologiczne, co może wpłynąć na ogólne postrzeganie działania firmy jako niezdrowe dla środowiska. Jeśli decydujemy się na agregaty gazowe, możemy być przekonani o ich niezawodności pod warunkiem, że zostały zainstalowane poprawnie. Instalacja agregatów gazowych wymaga licznych pozwoleń i wymagań, które muszą zostać spełnione, aby agregat wytwarzał ciepło. Coraz częściej również spotykamy agregaty gazowe działające na gaz ziemny, które są najbardziej ekonomiczną wersją, jeśli chodzi o koszt produkcji ciepła. Ich montaż oraz serwisowanie może jednak sprawiać problemy ze względu na rzadkie ich występowanie i wykorzystanie w przemyśle i produkcji.

Agregaty prądotwórcze stacjonarne, w odróżnieniu od przenośnych działają lepiej i bardziej wydajnie, co przekłada się na duże oszczędności w firmie, która posiada prężnie działający zakład produkcyjny. Aby odpowiednio zadbać o instalacje agregatów gazowych, czy prądotwórczych należy korzystać z usług certyfikowanych i profesjonalnych firm serwisowych. 

Źródło http://www.gen-sys.pl