Kolorowe nadruki nie tylko na koszulkach

Zwykły, biały podkoszulek nie przyciągnie niczyjej uwaga, a taki sam z napisem: Take me, już zdecydowanie tak. Dla większości z nas życie nie jest szare i dużo się w nim dzieje, dlatego też nie chcemy aby nasza odzież taka była i sięgamy po kolorowe modele ze spersonalizowanymi prasowankami.

Jak wykonać nadruk z folii?

folia do nadrukówW małych sklepach odzieżowych, dużych sieciówkach, czy bazarach handlowych znajdziemy mnóstwo modeli koszulek, topów, bluz, spodni, a nawet plecaków z kolorowymi nadrukami. Spersonalizowana odzież zawładnęła światem mody na wybiegach i ulicach. Jeżeli wzory dostępne w punktach detalicznych nam nie odpowiadają, to możemy stworzyć swój własny niepowtarzalny wzór, który pracownik kserografii, naniesie na konkretną część garderoby. Do umieszczania zdjęć i napisów na odzieży i przedmiotach, służy folia do nadruków, którą za pomocą wysokiej temperatury wtapia się w materiał. Tak powstały nadruk jest trwały i odporny na uszkodzenia mogące powstać podczas prania. Jeżeli nie mamy pomysłu na własny wzór, to możemy skorzystać już z gotowych, dostępnych na przykład w pasmanteriach, albo sklepach z tkaninami. Taką folię przykładamy do wygładzonej powierzchni odzieży i za pomocą gorącego żelazka, przytwierdzamy ją do jej powierzchni, a następnie odrywamy papier ochronny. Jest to szybki i tani sposób na odświeżenie starego ubrania, albo nadania mu nowego wizerunku. Sklepowe prasowanki są głównie kierowane do dzieci, ponieważ zazwyczaj przedstawiają postacie z ich bajem i filmów animowanych.

Spodnie z nadrukiem wzdłuż nogawki już nikogo nie dziwią, tak samo jak plecak z podobizną smerfa na zewnętrznej kieszeni. Folia flex stała się bardzo popularna dzięki jej szerokiemu zastosowaniu nie tylko na materiałach, ale także na powierzchniach ceramicznych, czy plastikowych.