Klatki z siatek zgrzewanych

Razem z tatą prowadzimy gospodarstwo na prawie tysiąc dwieście sztuk drobiu z nastawieniem na produkcję jajek. Staramy się dbać o nasze zwierzęta, dlatego chcąc spełnić oczekiwania naszych odbiorców co do warunków hodowlanych postanowiliśmy poprawić warunki życia naszych kur. Nasze gospodarstwo specjalizuje się w chowie klatkowym, dlatego postanowiliśmy wymienić wszystkie klatki.

Siatki zgrzewane do hodowli zwierząt

siatka zgrzewana

Rozważaliśmy różne opcje związane z planowaną modernizacją, ale ostatecznie uznaliśmy, że siatka zgrzewana będzie wystarczającym materiałem dla nowych klatek, które planowaliśmy zamówić i zainstalować. U producenta zamówiliśmy specjalny rodzaj siatki ocynkowanej z odpowiednio oczkami na tyle małymi, żeby kury nie mogły ich opuścić, ale jednocześnie na tyle dużymi, żeby ptaki mogły swobodnie oddychać i obserwować otoczenie. Zdecydowaliśmy też, że nowe boksy będą miały większe wymiary, niż te które wymagają przepisy, dzięki czemu kury pomimo chowu klatkowego będą miały lepsze warunki życia. Ważne były też zapewnienia producenta wskazujące, że ten rodzaj siatki zgrzewanej jest bezpieczny dla zwierząt i specjalnie dostosowany do ich hodowli, a dodatkowo dzięki ocynkowaniu jest bardziej odporny na działanie warunków zewnętrznych, niż inne dostępne w jego ofercie rodzaje siatek, co upewniło nas w przekonaniu, że stawiamy na wysokojakościowy produkt, który będzie odpowiedni dla naszych potrzeb.

 

Wprowadzone przez nas zmiany zostały bardzo pozytywnie odebrane przez naszych klientów, którzy byli pozytywnie zaskoczeni tym, że zdecydowaliśmy się na większe klatki niż wymagają przepisy. Doceniono też, że postawiliśmy na wysokiej jakości siatkę zgrzewaną, która ma dobrą opinię w branży i jest uznawana za jedno z najlepszych rozwiązań przy realizacji podobnych inwestycji.