Jakie staniki polecić karmiącej mamie?

Kiedy moja siostra urodziła swoją pierwszą córeczkę – wszyscy chcieli od razu małą zobaczyć i nie ustępować ich obu na krok. Kłopotliwym stał się jednak fakt, że takie dziecko często trzeba karmić i trudno było mojej siostrze wychodzić do osobnego pokoju za każdym razem, gdy dziecko było głodne.

Staniki dedykowane młodym mamom

stanik dla matek karmiącychSytuacja stawała się nieco bardziej krępująca, gdy wokół kręcili się mężczyźni. Może i najbliższa rodzina, ale jednak nie było to zbyt komfortowe w chwilach, gdy trzeba było na karmić dziecko. Wtedy moja mama powiedziała mojej siostrze, że ma się nie martwić, bo kupiła jej specjalny stanik dla matek karmiących. Radość mojej siostry nie miała granic. Jest osobą towarzyską i bardzo zżytą z rodziną i niezręcznie jej było wymykać się ciągle do innego pokoju, żeby nakarmić małą, a i sam proces karmienia potrafił trwać całymi godzinami. Po jednym sprezentowanym od mamy, już razem zaczęłyśmy szukać kolejnych dla niej staników do karmienia. Są takie, które mają wygląd normalnego biustonosza i w tak wielu kolorach i rodzajach, że aż się nam się oczy zaświeciły, że jest w czym wybierać. Na pierwszy rzut poszła klasyka – cielisty kolor, gładki ładny staniczek dla matek karmiących – taki, żeby jak najbardziej był dyskretny. Ale na tym się nie skończyło. Poszłyśmy za ciosem i znalazłyśmy też takie cuda, jak miękkie bezfiszbinowe staniki do spania i karmienia nocą. Bardzo praktyczna rzecz – od razu kupiłyśmy. Kolejnym wyborem były trzy sztuki koszul nocnych do karmienia – dawały komfort karmienia bez potrzeby noszenia czegokolwiek pod koszulką nocną – siostra została zaopatrzona.

Taka wyprawka dla początkującej mamy to bardzo dobra rzecz. Poczytałyśmy też trochę i już wiemy, że dużo jest teraz takiej bielizny na rynku, a kupować można już w trzecim trymestrze ciąży – zawczasu. Także przy kolejnym dziecku moja siostra będzie kupować wcześniej takie drobiazgi.