Jakie drzwi wybrać do małego pokoiku?

Nie znam osoby, która nie zgodziłaby się ze mną, że drzwi nie nadają tylko prywatności w pomieszczeniu, ale również mogą i pełnią funkcję ozdobną. Dlatego kiedy wybieramy drzwi do salonu, łazienki czy też spiżarni tak bardzo zwracamy uwagę na szczegóły. 

Szklane drzwi optycznie powiększają pokój

drzwi szklane ze Śląska

W dwupokojowym mieszkaniu, które otrzymałam w spadku po dziadkach, nie trzeba było wykonywać gruntownego remontu, ponieważ było ono w całkiem dobrym stanie. Jednak planowałam wymienić drzwi od mniejszego pokoju, w którym zamierzałam urządzić gabinet. Od dobrych kilku lat pracowałam zdalnie, dlatego takie miejsce w domu było mi bardzo potrzebne. Zależało mi, żeby optycznie powiększyć mieszkanie, dlatego wybrałam drzwi szklane ze Śląska. Szukałam firmy akurat w tym województwie, ponieważ tutaj mieszkałam od urodzenia i nie wyobrażałam sobie, abym mogła się przeprowadzić. Drzwi szklane wyglądały elegancko, ale przede wszystkim miały w sobie prostotę, dzięki której można było łączyć style. Gdybyśmy zmienili zdanie i przeszkadzałoby nam to, że wszystko widać przez nie, można nakleić na nie naklejki, które lekko będą osłaniały drzwi. Ponadto drzwi wykonane są z hartowanego szkła, dzięki czemu nie można ich stłuc albo zniszczyć. Człowiek musiałby się naprawdę postarać, żeby to zrobić. Dodatkowym ich atutem było to, że są łatwe w utrzymaniu czystości. Potrzebujemy jedynie płynu do szyb oraz czegoś, czym będziemy mogli je przetrzeć. Ewentualnie możemy przetrzeć je wodą. 

Osobiście uważam, że szklane drzwi pasują absolutnie do każdego wnętrza. Czasami nie potrzeba nie wiadomo, jak wyszukiwanych rozwiązań, aby połączyć ze sobą różne style. Jeśli chcemy, aby światło dochodziło do ciemnego pokoju, a jednak zależy nam, aby mieć w nim jakąś prywatność, to drzwi ze szkła będą najlepszym rozwiązaniem.