Jakie cechy posiada dobry fotel fryzjerski?

 

Podstawą dobrego funkcjonowania salonu fryzjerskiego jest odpowiedni fotel. Zapewnia fryzjerom i fryzjerkom ergonomiczne miejsce wykonywania pracy oraz sprawia, że klient chętniej wróci do salonu, w którym doświadczył przyjemnego strzyżenia. Zakup fotela fryzjerskiego powinien być dobrze przemyślany, żeby spełniał wszystkie swoje zadania.

Najważniejsze cechy dobrego fotela fryzjerskiego

fotel fryzjerskiZ pewnością pierwsze co rzuci się w oczy przy wyborze fotela to jego walory estetyczne. Aktualnie dostępnych jest wiele modeli różniących się kolorem, wysokością oparcia, czy stylem obicia. Ważne jest, aby fotel fryzjerski dopasowany był do wystroju jaki jest w salonie. Wymagane jest, żeby obicie fotela było z ekoskóry, co również zapewnia mu trwałość i elegancję, a także niezwykle łatwo utrzymać je w czystości. Należy zwrócić uwagę na regulację wysokości, co jest niezbędne do wygodnej pracy. Modele różnią się też podłokietnikami czy podnóżkami, które również muszą charakteryzować się wytrzymałością, ponieważ klienci będą często mieli styczność z właśnie tymi elementami. Podłokietniki nie mogą być za wysoko, żeby klient nie podnosił barków, co może być niewygodne przy strzyżeniu. Jaśniejsze modele wyglądają zwykle bardzo kobieco i idealnie wpasują się w wystrój niewielkich salonów z dużymi oknami. Ciemniejsze obicia natomiast są łatwiejsze w czyszczeniu i nadają salonowi elegancki wygląd. Przemyślany zakup zapewni wygodę dla klientów oraz nowy wystrój salonu.

Przebierając w modelach foteli fryzjerskich można natrafić na ekstrawaganckie projekty, które mogą ładnie wyglądać, ale nie spełniać swoich najważniejszych cech – ergonomii i wygody. Warto przejrzeć kilka modeli więcej, żeby znaleźć ten idealnie wpasowujący się w potrzeby salonu, pracowników i klienta.