Jaki strop wybrać na budowie?

Jednym z główniejszych elementów każdej budowy, jest jej strop. To właśnie od niego zależy to, jak będzie wyglądał i jak będzie utrzymywał się dach, oraz czy mieszkańcy danego budynku mogą czuć się bezpiecznie. Są jednak inne ważne właściwości konkretnych stropów, które muszą być spełnione. Między innymi jest to dostępność materiałów oraz możliwość pracowania na wysokości.

Jaki strop w trudno dostępnych miejscach?

strop terivaPrzy montażu większości stropów potrzebne jest wynajmowanie ciężkiego sprzętu, który będzie w stanie unieść wcześniej przygotowaną konstrukcję. Jest to wygodne pod warunkiem, że ma się na placu budowy taki sprzęt, a strop jest łatwo dostępny. W innym razie nawet maszyna lub żuraw będzie miała problem wykonać ów manewr z gotowym stropem. Jednym z nielicznych stropów, które nie generują takich problemów, jest strop teriva. Można go zamontować bez użycia ciężkich maszyn oraz nawet w bardzo trudno dostępnych miejscach. Jest stropem wytrzymałym i wystarczającym, by zapewnić mieszkańcom komfort i bezpieczeństwo. W innym razie trudno byłoby mówić o jakimkolwiek stropie, gdyby nie spełniał on podstawowych warunków. Jest on rodzajem stropu z gęstym uzbrojeniem. Choć słynie z niskiej izolacji akustycznej, to jego kolejne generacje i powstałe rodzaje są coraz lepiej dopracowane i coraz lepiej spełniają swoje zadanie. Poleca się go zarówno we własnym domu, jak i w innych budynkach, gdyż nie trzeba wynajmować sprzętu wraz z kierowcą, co jest dużym ułatwieniem i oszczędnością.

Do tego stropu bardzo łatwo jest dostać wszelkie półfabrykaty. Przygotowywanie go nie jest skomplikowaną czynnością, a wymaga wyłącznie odpowiedniej wiedzy i odrobiny umiejętności. Dostępność do każdego miejsca jest ogromną zaletą, gdyż w innym razie mogłoby się zdarzyć, że mimo sprzętu i drogich materiałów, nie można założyć strop, przez niedostępność dla maszyny.