Jaki olej wybrać

Wybór odpowiedniego oleju do waszego silnika na pewno jest tematem dość znanym przez wszystkich klientów. Patrząc na różne oleje o różnej gęstości i na oznaczenia, które mogą być mylące, takie jak 10w40, czy 5w30, to faktycznie nie ma się co dziwić, że klienci mają problem z doborem.

Olej do swojego auta

olej silnikowyJeśli chodzi o problemy z doborem oleju, to na pewno takie nie występują, jeśli tylko skorzystacie z doświadczonego zakładu mechaniki samochodowej. Jest to dziedzina, która bardzo szybko się rozwija i faktycznie nie ma się co dziwić. W większości przypadków można oczekiwać, że olej silnikowy będzie na pewno bardzo dobrze wybrany. Na zimę powinno się wybierać nieco inny olej, niż na cieplejsze okresy w roku i rzadko kiedy klienci zdają sobie z tego, że faktycznie powinno się tak postępować jeśli chodzi o olej silnikowy. W przypadku wybierania odpowiedniego oleju do samochodu osobowego tutaj sprawa jest skomplikowana ze względu na różne wersje silnikowe, które są dostępne na rynku. Patrząc jednak po doświadczeniu pracowników warsztatów, czy też waszych kolegów, którzy znają się bardzo dobrze na gęstości oleju i tego, jak on działa w silniku faktycznie możecie być przekonani, że taki olej będzie pasował idealnie. W końcu bardzo dobra i sprawna praca silnika będzie tutaj koniecznością. Olej silnikowy do samochodu na pewno będzie konieczny. Trzeba także sprawdzać na bieżąco stan techniczny samochodu i sprawdzić olej przed każdą dłuższą trasą.

Patrząc na oleje silnikowe na pewno trzeba mieć na uwadze cenę. Najczęściej kupuje się 5 litrów oleju, co na pewno starcza na jednorazowe skorzystanie. Warto w przypadku starszych modeli samochodów wozić zapasowe butle z olejem na dolewki, które często mogą się pojawić raz na jakiś czas.