Jaką imprezę integracyjną zorganizować dla pracowników?

Żeby jakakolwiek firma sprawnie działała, potrzebuje zgranego zespołu pracowników. Współpracujący ze sobą na co dzień pracownicy na płaszczyźnie zawodowej potrzebują także zapoznać się ze sobą na płaszczyźnie prywatnej – ich prywatne stosunki przełożą się wtedy na relacje zawodowe. Jedną z możliwość integracji zespołu jest impreza integracyjna.

Jak najlepiej zorganizować imprezę integracyjną?

imprezy integracyjne dolny śląskTaka impreza wymaga odpowiedniego zaplanowania, czyli organizacji. Jeżeli ma odbyć się podczas trwania letnich pór roku, może odbyć się w formie pikniku na otwartej powierzchni. Jeżeli jednak zależy nam na organizacji takiej imprezy kiedy pogoda nieszczególnie dopisuje, można wynająć odpowiedni lokal gastronomiczny. Dla naszych pracowników możemy zaplanować specjalną kolację w restauracji połączoną z wieczorkiem tanecznym. Jest to chyba standardowy pomysł na wieczorek integracyjny. Jeżeli jednak chcemy dla naszych pracowników zaplanować coś specjalnego, możemy pokusić się o zorganizowanie dłuższego wyjazdu wypoczynkowego. W tym celu można wynająć pokoje w ośrodku SPA lub pokoje w hotelu, położonym w malowniczej okolicy, na przykład w górach lub nad morzem. Południowy region Polski posiada wiele miejsc, w których możemy zorganizować imprezy integracyjne Dolny Śląsk także. Warto wybrać także hotele, które oprócz standardowych możliwości oferują także dodatkowe atrakcje, takie jak pokoje do zabiegów relaksacyjnych czy miejsca przeznaczone do rozpalania grilla, czy ogniska. Taka impreza integracyjna może zostać połączona z konferencją czy szkoleniem dla pracowników. Takie wyjazdy również bardzo integrują ludzi, a dodatkowo łączy się cele przyjemne z pożytecznymi. Takie imprezy integracyjne to dobry pomysł dla hoteli i innych ośrodków na utrzymania płynności finansowej podczas trawienia martwego sezonu, dlatego często przygotowują specjalne oferty imprez integracyjnych.

Zespół pracowników musi ze sobą dogadywać się na płaszczyźnie zawodowej, na którą ma wpływ także płaszczyzna prywatna. Warto zorganizować dla nich imprezę integracyjną, w formie wspólnej kolacji, imprezy tanecznej, pikniku, a nawet kilkudniowego wypadu do hotelu z noclegiem. Często ośrodki wypoczynkowe mają w martwych sezonach zniżki na noclegi o tej porze roku.