Jaką formę reklamy wybrać?

 

Zanim zdecydujemy się na wybór odpowiedniej reklamy musimy dokładnie określić, gdzie znajdują się nasi klienci. Jeżeli masz rynek to klienci starsi, którzy nie zaglądają do internetu, to nie ma sensu kupować reklamy internetowej. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie zakup reklamy w prasie, w radiu albo w telewizji. W przypadku kiedy nasi klienci są młodzi i dobrze wiemy, że przeglądają Facebooka albo zaglądają na Instagrama, to możemy korzystać z reklamy internetowej.

Jaka forma reklamy jest najskuteczniejsza?

reklamy - lubinObecnie z roku na rok reklama jest coraz droższa i niestety nic się w tym temacie nie zmieni. Rynek się stale zmienia, konkurencja rośnie a platformy reklamowe również chcą zarabiać. Niestety im większa konkurencja to, tym droższe reklamy – Lubin. W internecie bardzo dobrą formą reklamową jest prowadzenie bloga firmowego, na którym doradzamy naszym klientom w różnych sprawach oraz rozwiązujemy ich problemy. W ten sposób stajemy się dla nich ekspertami w danym temacie oraz chętniej będą korzystać z naszej pomocy i kupować nasze produkty lub usługi. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również prowadzenie firmowego fanpage, dzięki czemu będziemy mogli również przyciągasz klientów z Facebooka. Dodatkowo na Facebooku możemy promować posty, aby dotrzeć do jeszcze większego grona potencjalnych klientów. Nowoczesnym rozwiązaniem staje się reklama na Instagramie, gdzie również mamy bardzo duży rynek, ponieważ coraz więcej osób korzysta z tego serwisu.

Jeżeli reklamujemy się lokalnie to warto postawić na różnego rodzaju ulotki, a także plakaty. Warto również wystawić stojaki przed sklepem, gdzie będziemy rozdawać katalogi dla naszych nowych klientów. Zawsze kiedy chcemy przygotować dobre reklamy i przyciągnąć uwagę wielu nowych osób to świetnym rozwiązaniem samo konkursy ze świetnymi nagrodami.

Więcej na: adninja.pl