Jak wycisnąć pyszny, naturalny sok?

Przygotowywanie świeżo wyciskanych soków jest polecane osobom w każdym wieku. Dzięki piciu tego typu napojów naturalnych, możemy poprawić stan naszego zdrowia i samopoczucie. Jednak aby szybko wycisnąć sok ze świeżych owoców musimy zakupić urządzenie, które poradzi sobie z przygotowaniem soku z praktycznie każdego typu owocu. Są to specjalne sokowniki, które działają w trybie spowolnionym.

Jak działają wyciskarki owoców w trybie spowolnionym?

sokownik wolnoobrotowyWolny tryb pracy jest możliwy dzięki specjalnej konstrukcji mechanizmu wałka ślimakowego. Tego typu mechanizm sprawia, iż sokownik wolnoobrotowy może wyciskać sok nie tylko sprawnie, ale także niezwykle dokładnie. Wiele typów wyciskarek może pracować w trybie około stu obrotów na minutę. Taka prędkość sprawia, iż wyciskanie staje się dokładne. Jest jeszcze jeden ważny powód, dla którego warto zakupić wolnoobrotową maszynę do wyciskania owoców. Podczas pracy tego typu urządzenia, mechanizm i silnik nie wydzielają nadmiernej ilości ciepła, co sprawia, że owoce i sok nie zostają poddane zbędnej obróbce termicznej, która może wpływać negatywnie na smak soku, a także ilość substancji odżywczych w nim zawartych. Wolna praca systemu ślimakowego i silnika ma także wpływa na emitowanie niskiego poziomu hałasu. Dlatego też możemy przygotowywać soki o każdej porze, nie przeszkadzając podczas wyciskania innym domownikom, a także naszym dzieciom, które położyły się spać.

Oprócz niskiego poziomu hałasu, urządzenie wolnoobrotowe generuje niski poziom drgań. Montaż podgumowanych elementów również wpływ ana tłumienie. To także wpływa na komfort przygotowywania zdrowych soków, i razem z niskim poziomem hałasu sprawia, iż będziemy cieszyć się z szybkiego i bezproblemowego działania urządzenia przez wiele lat.