Jak wybrać odpowiednią drukarkę do etykiet?

W dzisiejszych czasach każdy, kto zajmuje się handlem wykorzystuje etykiety praktycznie na każdym kroku. Są one wykorzystywane praktycznie w każdej branży, dlatego często przedsiębiorcy potrzebują dobrej drukarki. W tym krótkim artykule wyjaśnimy sobie, na co zwrócić szczególną uwagę, kiedy zdecydujemy się na wybór odpowiedniej drukarki do etykiet tak abyśmy nie płacili.

Na co zwrócić uwagę wybierając drukarkę?

drukarka do etykietOczywiście najważniejsze przy wyborze drukarki do etykiet są parametry użytkowe. Mają one bowiem bezpośredni wpływ na to, jaka będzie jakość wydruku. Na pierwszym miejscu powinniśmy postawić na wydajność drukarki tak, aby drukarka do etykiet była w stanie wydrukować tyle etykiet, ile będziemy potrzebować. Na drugim miejscu bardzo ważna jest rozdzielczość, ponieważ będzie to miało przełożenie na jakość wydruku i im ona jest większa tym będziemy mieli lepsze wydruki etykiety. Na samym końcu dopiero zwracamy uwagę na szerokość wydruku i standardowa szerokość to 30 do 100 mm. Warto zwrócić uwagę przy działalności biznesowej czy drukarka ma być przenośna, ponieważ możemy wtedy zamówić niewielkie urządzenie zasilane bateryjnie, które może być wykorzystywane praktycznie wszędzie. Jest to idealne rozwiązanie dla małych sklepów, a także przy halach produkcyjnych, gdzie mają być wydrukowane etykiety o ograniczonej szerokości.

Warto również zwrócić uwagę na szybkość wydruku, ponieważ jeżeli będziemy potrzebować bardzo dużej ilości etykiet, to powinniśmy wybrać tą, która potrafi szybko drukować. Niektóre drukarki do etykiet posiadają również dodatkowe wyposażenie takie jak klawiaturę czy też przewód USB. Na rynku mamy dostępnych wiele różnych etykiet i mogą to być etykiety samoprzylepne albo też kurierskie lub te stosowane w piekarni.