Jak używać rzepów samoprzylepnych?

Spośród wielu różnych wyrobów pasmanteryjnych, to tradycyjny rzep cieszy się zdecydowanie największa popularnością. Wynika to z faktu, ze jego zastosowania są bardzo szerokie i wykraczają poza branże tekstylną, z którą najczęściej można go kojarzyć. Wiele osób zastania się, gdzie można kupić dobrej jakości rzep.

W jakim sklepie kupić rzep samoprzylepny?

rzepy samoprzylepne gdzie kupićJeżeli chcemy przymocować jakiś obrazek czy zdjęcie do ściany, najczęściej chcemy to zrobi przy pomocy gwoździ. Na szczęście na rynku dostępne są bardziej nieinwazyjne rozwiązania takie jak rzepy samoprzylepne gdzie kupić tego rodzaju produkt pasmanteryjny? Okazuje się że największy wybór tego produktów jest w hurtowniach, które zajmują się dystrybucją tego typu rzepów. Można tam znaleźć rzepy samoprzylepne w formie kółek, które są gotowe do użycia od razu po wyjęciu z opakowana, jak i takie , które sprzedawane są w formie taśmy i wymagają samodzielnego docięcia. W obu przypadkach jednak jest to zdecydowanie bardziej wygodna i mniej inwazyjna alternatywa dla gwoździ czy wkrętów które są najczęściej używane do mocowania różnych przedmiotów na ścianie, przy okazji trwale ją uszkadzając. Sposób użycia rzepów samoprzylepnych jest bardzo prosty – jeden rzep należy przykleić do ściany, drugi do tylnej ścianki przedmiotu który chcemy na ścianie umocować. Stworzone w ten sposób połączenie jest bardzo stabilne, jednocześnie nie ma problemów ze zdjęciem ze ściany danego obiektu i wymianą go na inny. Oczywiście im cięższy przedmiot chcemy zawiesić, tym więcej rzepu samoprzylepnego musimy użyć.

Wiele osób ma problem z powieszeniem swojego zdjęcia rodzinnego czy innego ważnego obrazu w taki sposób, aby nie uszkodzić przy tym ściany, szczególnie w przypadkach, gdy dana osoba jedynie mieszkanie wynajmuje. Na szczęście istnieje już wiele sposobów na nieinwazyjne wieszanie przedmiotów na ścianie, w tym obrazów, zdjęć, czy kalendarzy ściennych.