Jak skutecznie odstraszyć gołębie?

Wiele osób zastanawia się jak odstraszyć gołębie, które potrafią przez wiele godzin siedzieć na naszych parapetach, balkonach czy balustradach. Może by nam to tak nie przeszkadzało, gdyby nie fakt, że ptaki te pozostawiają po sobie nieczystości, które musimy później sprzątać a także strasznie hałasują.

Sposób na skuteczne odstraszenie gołębi

skuteczne odstraszanie gołębiGołębie mogą przenosić wiele chorób, które mogą być groźne dla człowieka. Równie niebezpieczne są także wirusy znajdujące się w ich odchodach, nie wspominając już o gniazdach, które są pełne insektów oraz ich larw. To główny powód, dla którego powinniśmy unikać z nimi kontaktu a w szczególności dzieci, które mają słabszą odporność. Jak skutecznie odstraszyć gołębie? Nie ma na to jednego sposobu. Skuteczne odstraszanie gołębi nie polega na robieniu im krzywdy tylko je odstrasza. Pierwszym z nich jest założenie siatki, jednak nie zawsze takie rozwiązanie odpowiada każdemu, ponieważ niektórzy uważają, że wygląda to nieestetycznie, ale zapewnia stu procentową ochroną przed ptakami. Kolejnym sposobem jest zamontowanie na balkonie czy balustradzie dziecięcych wiatraczków, które pod wpływem wiatru się kręcą i hałasują co odstrasza gołębie. Jednak najskuteczniejszym sposobem będzie zamontowanie kolców na ptaki. Jest to rozwiązanie w pełni bezpieczne dla zwierząt, ponieważ druty zakończone są tępo. Poza tym ich montaż jest bardzo prosty. Wystarczy wyczyścić powierzchnię, na której będą się one znajdować a następnie posmarować klejem i docisnąć. Montaż zakończony a my mamy spokój z nieproszonymi gośćmi.

Obecnie kolce możemy nawet kupić przez Internet. Jest wiele sklepów, które pomogą nam dobrać odpowiedni system kolców do naszych potrzeb. Dzięki nim już więcej nie będziemy musieli sprzątać ptasich odchodów ani słuchać hałasu.