Jak powstał nasz własny stadion piłkarski

Czasem warto zadecydować, że nie odpuścimy w sprawie o której jesteśmy przekonani że jest słuszna. Pojawia się wiele przeciwności i przeszkód, jednak my wciąż szukamy sposobu aby to przezwyciężyć. Taka postawa może nie tylko przynieść sukces, ale przede wszystkim sprawić, że dostarczy nam to wiele satysfakcji i radości. Tak też się stało, w przypadku pewnego niewykorzystanego placu, które stało się profesjonalnym stadionem piłkarskim.

Jak pewne gruzowisko stało się boiskiem

wytrzymałe bramki do piłki nożnejMieszkamy w pięknie położonym osiedlu domków jednorodzinnych. Jest to specyficzne miejsce, w którym można śmiało powiedzieć, że jest naprawdę przyjaznym i życzliwym. Osiedle nie jest duże, ale ludzie którzy tam mieszkają, już na etapie jego budowy, bardzo się zintegrowali. Prowadziliśmy wiele wspólnych działań związanych z pracą naszego developera, co przyczyniło się, że zaczęliśmy również spotykać się na gruncie towarzyskim. Doszło do tego, że jak już zamieszkaliśmy na osiedlu, czuliśmy się wszyscy bardzo ze sobą zżyci. Wspólne wypady rowerowe, ogniska, imprezy sportowe były dla nas stałym punktem życia osiedlowego. Mieliśmy również pewną wspólną cechę, co niewątpliwie miało wpływ na nasze relacje, mianowicie nasze dzieci były w podobnym wieku i na dodatek z przewagą chłopców. Dodatkowo nasi chłopcy, podobnie jak ich ojcowie byli pasjonatami piłki nożnej. Niestety do najbliższego boiska musieliśmy dojeżdżać kawałek drogi. I gdy pojawiła się okazja wybudowania boiska, w pobliżu naszego osiedla, chcieliśmy z tego skorzystać. Gmina miała jednak inne plany co do tego miejsca i chciała wybudować tam jakieś magazyny. Nie będę opisywał co to miało być, ale było zupełnie nie potrzebne, a co najważniejsze nie pasowało do okolicy. Zaczęliśmy akcję. Wśród naszego zespołu osiedlowego jest paru prawników, więc posypały się pisma, petycje, a nawet planowana była rozprawa sądowa, do której w końcu nie doszło. Walka była naprawdę ostra i trwała kilka miesięcy. Efektem było piękne ogrodzone boisko otoczone trybunami dla widzów . Dodatkowo gmina zafundowała profesjonalne i wytrzymałe bramki do piłki nożnej, oraz sztuczną trawę. Przeszkód było naprawdę wiele i czasem gdy po meczu wspominamy ten czas, to jesteśmy dumni że nie odpuściliśmy walki o to miejsce.

Miejsce, które teraz jest centrum piłkarskim i odbywa się na nim wiele ligowych meczy i imprez sportowych. Powstał również klub piłkarski, dzięki czemu nasze dzieci nie muszą daleko jeździć na treningi. Należy dodać, że boisko żyje również zimą. Na części boiska montowane jest lodowisko, na którym oprócz rekreacyjnej jazdy na łyżwach, odbywają się również mecze hokejowe.