Jak poradzić sobie z problematycznymi rozstępami

Z rozstępami boryka się wiele osób – zarówno kobiet jak i mężczyzn. Najczęściej to jednak kobiety zachodzą w głowę, jak pozbyć się tego nieciekawego aspektu urody. Istnieją metody mniej lub bardziej skuteczne. Jedne wykonywane są w profesjonalnych gabinetach, inne wypróbować można w zaciszu własnego domu.

Czy rozstępy da się usunąć?

usuwanie rozstępów KatowiceDefinitywne usunięcie rozstępów to nie lada wyzwanie. Podejmują się go profesjonalne kliniki medycyny estetycznej, gabinety kosmetyczne. Najczęściej konieczne staje się zastosowanie lasera. Usuwanie rozstępów Katowice to usługa, która nie jest dostępna we wszystkich salonach kosmetycznych. Oferują ją tylko wybrane miejsca. Rozstępy można próbować też minimalizować we własnym zakresie. W tym celu stosuje się specjalistyczne preparaty, kupowane w sklepach i aptekach – żele, maści, kremy, olejki. Ważne jest, aby stosować je systematycznie, najlepiej dwa razy dziennie lub częściej. Rozstępy pojawiają się w pewnych okresach życia. Skłonność do ich pojawienia może pojawić się w okresie dojrzewania, gdy obserwuje się szybki wzrost nastolatków, a skóra za tym nie nadąża. Rozstępy to także zmora kobiet w ciąży. Pojawić mogą się również w przypadku, gdy w krótkim czasie przytyjemy lub znacznie schudniemy. Aby minimalizować ryzyko ich powstania należy nawilżać skórę od wewnątrz i od zewnątrz. Istotne będzie zdrowe odżywianie, a także profilaktyczne stosowanie balsamów nawilżających. Profilaktyka jest tutaj bardzo ważna.

Rozstępy to nie koniec świata. Faktem jest jednak, że nie są one czymś co nas cieszy. Z rozstępami można się pogodzić albo poszukać sposobu na ich usunięcie. Wybierać można pomiędzy specjalistycznymi zabiegami w gabinetach, a stosowaniem określonych preparatów na własną rękę, w zaciszu własnego domu.