Jak odciąć się od hałasów

Hałas w blokach, brak komfortu mieszkania- to uroki budownictwa z tak zwanej wielkiej płyty. Można odnieść wrażenie, że budowniczy sprzed lat nie pomyśleli o czymś takim jak wyciszenie ścian i zapewnienie prywatności przyszłym mieszkańcom osiedli. Na szczęście współczesne czasy przynoszą gotowe rozwiązania na radzenie sobie z okiełznaniem hałasu. 

Wyciszamy pomieszczenia w blokach

polecana mata akustycznaZmaganie się z hałasami zza ściany bywa uciążliwe. Szczególnie, jeżeli sąsiedzi organizują właśnie huczną imprezę, a my mamy w domu małe dzieci. Bloki mieszkalne z wielkiej płyty, czy też stare kamienice cechują się tym, iż brak w nich szczelności akustycznej i dźwięki łatwo przechodzą przez ściany. Mieszkańcom takich miejsc jest polecana mata akustyczna, którą kładzie się na ścianę. Na rynku występują maty różnej grubości. Wszystko zależy od tego, jak bardzo chcemy wyciszyć pomieszczenie. Taka mata powoduje, że dźwięki z wewnątrz pomieszczenia są wchłaniane i nie przedostają się dalej. Natomiast hałasy z zewnątrz nie docierają przez warstwę pianki, z której wykonana jest mata. Chcąc wyciszyć za pomocą naściennej maty pomieszczenie musimy wziąć pod uwagę fakt, iż będzie to dodatkowa, kilkucentymetrowa warstwa na naszej ścianie, która chcąc nie chcąc, pomniejszy wyciszane pomieszczenie. Samo zamontowanie maty na ścianie jest bardzo proste. Nie wymaga specjalistycznych umiejętności, więc każdy z nas może to zrobić samodzielnie. 

Wygłuszające maty naścienne są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które na co dzień zmagają się z hałasami zza ściany. Szczególnie przyda się to w starym budownictwie, typu kamienice, oraz w blokach z czasów komunistycznych. Taka mata na ścianę to tylko dodatkowe kilka centrymetrów warstwy, a przy tym duży komfort i swoboda mieszkania.