Jak można pomóc hazardziście?

 

Dziś wiele osób ma problem z hazardem. Czasem może on objawiać się pod przykrywką bardzo małych rzeczy. Przykładowo hazardziści mogą zakładać się o małe sumy, grając nawet ze swoimi bliskimi. Takie rzeczy nie zawsze są szkodliwe, ale czasem mogą prowadzić do czegoś więcej.

Ośrodek leczenia hazardzistów

ośrodki leczenia uzależnień od hazarduNa początku symptomy uzależnienia mogą być bardzo małe. Takie zakładanie się o małe sumy, nie musi świadczyć o uzależnieniu kogoś. Tak naprawdę może być to tylko i wyłącznie forma rozrywki. Jednak gdy coś idzie zbyt daleko, wówczas może stać się naprawdę poważnie. Jak można zauważyć, że ktoś nie radzi sobie z hazardem? Na początku powinien zaciekawić nas fakt, że ktoś po prostu nie potrafi przestać. Zazwyczaj nawet jak gramy i uda nam się wygrać, wycofujemy się. Nie chcemy bowiem tego stracić, tylko zrobić z gotówką coś pożytecznego. Hazardzista nawet jeśli będzie miał przed sobą całe stosy pieniędzy, dalej będzie grał. Za możliwość odegrania się po przegranej partii, będzie w stanie oddać ostatnie pieniądze, a nawet zastawić dom po hipotekę. Może zatem zacząć się bardzo niewinnie, a skończyć niestety tragicznie. Dlatego tez w takim wypadku należy takiej osobie pomóc. Bardzo dobre mamy w Polsce ośrodki leczenia uzależnień od hazardu. W takich ośrodkach przede wszystkim pomaga się takim osobom przy pomocy terapii. Stosuje się wobec nich również swego rodzaju detoks. Takie osoby są odseparowywane od swojego uzależnienia i mają czas na to by zobaczyć, jak radzą sobie bez dostępu przykładowo do kasyna.

Nie jest łatwo uświadomić hazardziście, że ma jakiś poważny problem. Tak naprawdę bardzo często sami długo go nie zauważamy. Warto zatem przede wszystkim bacznie obserwować swoich bliskich i ich zachowanie. Wówczas zawsze będziemy w stanie im pomóc.