Jak dobrze wypaść przed teściami?

Ślub i wesele to wyjątkowy czas dla państwa młodych oraz ich rodzin. Na chwilę wszyscy tworzą jedną wielka społeczność, która wspólnie cieszy się i wzrusza, wiwatuje i śpiewa. Sielanka trwa jednak z reguły tylko tyle, ile impreza, a potem zaczynają się zwyczajne rodzinne problemy i niesnaski. Na pewno wiele osób zadaje sobie pytanie: jak obłaskawić teściów?

Odpowiedni prezent dla teściów

prezent imieninowy dla teściaNajczęściej bywa tak, że po weselu wielokrotnie jeszcze spotkamy się z bliższą rodziną naszej drugiej połówki. Wypada od czasu do czasu zaprosić do siebie lub odwiedzić teściów, ponieważ do ślubu to oni byli najważniejszymi osobami w życiu naszego partnera lub naszej partnerki. Na pewno niejednokrotnie zdarzy się tak, że zostaniemy zaproszeni na jakieś rodzinne przyjęcie. Nie zawsze łatwo jest wybrać upominek na okazję, na przykład taki prezent imieninowy dla teścia. Generalnie warto trzymać się zasady, żeby starszym od nas ludziom dawać klasyczne prezenty. O ile możemy sobie pozwolić na kupienie ciepłej piżamki dziadkowi, o tyle nie wypada nam wręczać takiego upominku teściowi. Zapadłaby niezręczna cisza i nikt nie wiedziałby, co powiedzieć. Bezpiecznie będzie zdecydować się na zakup dużej bombonierki i dobrej jakości kawy. Można jednak podejść do tematu od innej strony i dowiedzieć się od bliskich teścia, w jakim alkoholu gustuje. Z pewnością spojrzy na nas przychylniej, jeśli damy mu butelkę ulubionej whisky czy najlepszego wytrawnego wina.

Kiedy wchodzimy w nową rodzinę, musimy nauczyć się dogadywać z wieloma wcześniej nam nieznanymi osobami. Ważną pozycję zajmują teściowie, dlatego warto spróbować wywrzeć na nich dobre wrażenie. Możemy pokazać, że zależy nam na ich opinii, wręczając im gustowny upominek, na przykład trunek z wyższej półki. Będzie to prezent gustowny, ale także przydatny.