Jak dbać o konia?

Każdy człowiek jako istota żywa potrzebuje zarówno witamin jak i minerałów. To samo można powiedzieć o zwierzętach. One również żeby ich organizm dobrze funkcjonował potrzebują wielu dodatkowych składników. Nie zawsze nawet te domowe zwierzęta czy gospodarcze mogą sami je uzupełnić. Dlatego podobnie jak u nas są suplementy dla zwierząt.

Jak dbać o konia i jego zdrowie?

suplementacja dla koniBardzo ważna jest suplementacja dla koni, gdyż pozwala ona prawidłowo funkcjonować tym zwierzętom. Większość dzieci jak i dorosłych napewno słyszało o dobroczynnym działaniu jazdy konnej. Dlatego właśnie rodzice często zapisują swoje pociechy na naukę jazdy konnej, bo mogą dzieci uzyskać nie tylko dobrą postawę, ale uczą się też szacunku do zwierzęcia większego od nich. Jednak takie konie wiadomo, że wypuszczane są na dwór w celu pobiegania, poskubania trawy. Nie mają niestety takiej możliwości w czasie zimy. Wówczas raczej ich pasza opiera się na sianie i różnych innych zakupionych przez gospodarza paszach sztucznych. Dlatego tak ważne jest dobranie odpowiednich suplementacji, które wzmocnią organizm naszego konia w czasie chłodnych dni. Podobnie jak dla psów czy innych zwierząt istnieje mnóstwo dodatków, smakołyków, witamin tak samo jest z koniami. Nie muszą jeść tylko warzyw jak marchew czy jabłka. Można kupić dla nich takie dodatki, smakołyki. Szczególnie polecane są dla koni starszych, żeby utrzymać nie tylko ich kości w dobrej formie, ale również serce i inne narządy wewnętrzne. Dzięki temu koń na pewno dużo lepiej będzie znosił różne zmiany pogodowe nawet mimo jego wieku.

Jak już wspomnieliśmy, jest mnóstwo suplementów i smakołyków dla koni. Takie suplementy są wzbogacone w różne dodatkowe lub uzupełniające witaminy, minerały i kwasy odpowiednie dla naszego konia. Oczywiście przed zastosowaniem jakiegokolwiek nie sprawdzonego leku, suplementu warto skonsultować to z weterynarzem.