Instalowanie nowej pompy wspomagania

 

Większość dzisiejszych kierowców zastanawia się czy naprawy swoich samochodów mogą przeprowadzić własnoręcznie w swoich garażach. Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ jeśli posiadamy odpowiedni sprzęt oraz umiejętności taka naprawa oczywiście jest możliwa. Natomiast jeśli nie posiadamy specjalistycznych narzędzi będziemy w stanie przeprowadzić tylko podstawowe naprawy.

Etapy wymiany pompy wspomagania

pompa wspomagania - opelOd kilku lat jestem właścicielem jednego z modeli Opla. Ostatnio zauważyłem, że wspomaganie kierownicy działa bardzo opornie co automatycznie przekładało się na komfort oraz styl mojej jazdy. Z racji, iż jestem absolwentem technikum samochodowego i posiadam odpowiednie narzędzia postanowiłem przeprowadzić gruntowny przegląd wszystkich elementów układu wspomagania. Na pierwszy rzut oka wszystko wydawało się jak w porządku jednak bo odkręceniu jednego z elementów okazało się, że niezbędna będzie nowa pompa wspomagania – opel jest marką która produkuje bardzo tanie części dlatego zakup owego elementu nie stanowił jakiegokolwiek problemu. Etapy wymiany takiej pompy są bardzo proste. Po odkręceniu wyeksploatowanego elementu i odłączeniu wszystkich kabli oraz przewodów dostarczających płyn hydrauliczny do siłowników możemy usunąć element. Kolejnym etapem jest przygotowanie nowej pompy po przez nasmarowanie wszystkich gwintów które się na niej znajdują. Jednym z ostatnich kroków jest umieszczenie pompy wspomagania na miejscu oraz przykręcenie jej. Na koniec wystarczy tylko przymocować wszystkie wężyki, uzupełnić płyn hydrauliczny oraz odpowietrzyć cały układ.

Reasumując jeśli wiemy jak wykonać konkretne naprawy oraz posiadamy specjalne części montaż nowych podzespołów pod maską samochodów nie powinna stanowić problemu. Natomiast jeśli nie znamy się na mechanice pojazdowej naprawy tego typu lepiej zlecić profesjonalnemu warsztatowi samochodowemu, który wykona usługę wymiany części.