Innowacyjne zamknięcie o odpowiedniej szczelności

Wprowadzając nowy produkt do obrotu należy zwrócić uwagę na mnóstwo czynników. Pierwszą nasuwającą się kwestią jest zgodność produktu z normami oraz obowiązującymi przepisami. Kwestia ta jest bardzo istotna z punktu widzenia inwestora. Wprowadzany produkt musi być zgodny ze wszystkimi wytycznymi.

Szczelność musi zostać potwierdzona badaniami

badania szczelnościPonadto zgodność ta musi być potwierdzona przeprowadzeniem odpowiednich badań oraz wystawieniem certyfikatów. Inaczej sprawa wygląda z produktami, które nie są certyfikowane. Produkty te są z reguły bardziej atrakcyjne cenowo jednakże nie mają żadnych dokumentów poświadczających ich właściwości. W chwili obecnej wprowadzam do obrotu nowy produkt. Będzie to butelka do przechowywania różnego rodzaju płynów z innowacyjnym zamknięciem. Wynalazek został parę lat temu zgłoszony do biura patentowego. Otrzymałem prawo do wyłącznej sprzedaży produktu na terenie całego kraju. Przymierzam się do wysłania produktu na badania certyfikujące. Mam już zapewnione finansowanie – pozyskałem inwestorów, którzy chętnie zainwestują w mój produkt. Sfinansują oni zarówno badania jak i proces produkcji. Najważniejszą kwestią w chwili obecnej są badania szczelności. To one potwierdzą przydatność produktu do założonego zastosowania. Wiem, że projekt jest dobry i innowacyjny. Mam nadzieję, że poświadczą to wykonane przez jednostkę certyfikującą testy. Po otrzymaniu świadectw z jednostki badawczej, wraz z moimi sponsorami będziemy mogli przystąpić do budowy linii produkcyjnej i uruchomienia produkcji. Już teraz pojawiam się na różnych konferencjach, na których promuję prototyp mojego produktu. Wszędzie gdzie się pojawię produkt ten jest przyjmowany bardzo ciepło.

Dużo osób pyta czy wykonałem już badania szczelności, które potwierdzą prawidłowość założeń projektowych. Niekiedy spotykam inwestorów, którzy chcieliby sfinansować produkcję mojego wynalazku w zamian za udziały w firmie. Niestety dla nich spóźnili się . Wszystkie udziały są już rozdane a mój produkt zrewolucjonizuje rynek.