Innowacyjne malowanie proszkowe

Malowanie proszkowe to jedna z popularniejszych metod, które są wykorzystywane przy malowaniu metalu. Przy odpowiednim przeprowadzeniu gwarantuje, iż pokryje 100% powłoki metalowej. Daje to wysoki estetyczny efekt, dzięki czemu nasze metalowe meble bądź nasze elementy pojazdu będą zaskakiwać perfekcyjnie nałożonym kolorem.

Na czym polega malowanie proszkowe?

malowanie proszkowe lublinJest to najpopularniejsza metoda malowania konstrukcji oraz elementów metalowych. Inaczej nazywana „metoda na sucho”, ponieważ w trakcie nie używa się wody, którą stosuje się przy metodzie tradycyjnej. Wymiennie z „malowanie proszkowe” używamy „lakierowanie proszkowe”. Ta innowacyjna technologia polega na tym, iż nanosimy farbę na metalowe konstrukcje i elementy w formie proszku, posiadającego odpowiednie fizykochemiczne właściwości. Nałożona na metal powłoka następnie podlega utwardzeniu w specjalnym piecu. Malowanie proszkowe Lublin zapewnia właśnie tą metodę. Dzieli ją na parę etapów. Mianowicie: przygotowanie elementu do malowania, nanoszenie farby oraz jej utwardzenie. Tylko dzięki staranności specjalistów metoda gwarantuje satysfakcjonujący efekt. Jednymi z nich są właśnie specjaliści z Lublina, którzy metodę proszkową opanowali w bardzo dobrym stopniu. Malowanie to jest ekonomiczne pod wieloma względami, ponieważ ogranicza czas wykonywanej pracy, wystarczy jedna warstwa farby, a powłoka będzie idealna przez długi czas. Nie można również nie wspomnieć o tym, iż jest ekologiczna.

Metoda malowania proszkowego będzie idealna dla osób, które chcą, aby ich meble bądź elementy z dziedziny motoryzacyjnej były w 100% pokryte, a czas pracy został maksymalnie skrócony. W porównaniu do metody tradycyjnej, w której należy użyć wody, lakierowanie proszkowe zapewnia wygodę i szybkość.