Innowacyjne lakierowanie proszkowe

Nasz ogród był całkiem spory, dlatego też lubiłam w nim przebywać razem z przyjaciółmi. Niestety, było w nim bardzo dużo elementów typu ławki, krzesła, czy stoły, które wymagały renowacji. Babcia nabyła kiedyś dużo metalowych mebli ogrodowych, które po czasie się wysłużyły. Zaczęliśmy zastanawiać się, co z tym można zrobić.

Zachwyt nad lakierowaniem proszkowym

lakierowanie proszkowe włocławekSzukałam informacji w internecie na temat odnawiania metalowych przedmiotów. Stwierdziłam, że sama nie dam rady wszystkiego pomalować, ponieważ nie jest to prosta sprawa. Wtedy stwierdziłam, że może warto skorzystać z innowacji i miałam tu na myśli lakierowanie proszkowe Włocławek miał w swojej ofercie kilka lakierni zajmujących się taką szybką renowacją. Zaletą takiej metody jest fakt, że chroni przed korozją. Lakierowanie przebiega w ten sposób, że na początku oczyszcza się mechanicznie lub chemicznie dany przedmiot. Następnie nakłada się na powierzchnię farbę w formie proszku. Można nazwać to malowaniem proszkowym, lub lakierowaniem proszkowym. Naładowane cząsteczki ładunkiem elektrostatycznym przyczepia się do mebla. Później następuje podgrzewanie w specjalnym piecu. Dopiero wtedy materiał uzyskuje odpowiedni wygląd i w pełni można cieszyć się efektem. Uznałam, że taki rodzaj odnowy ogrodu będzie najlepszą formą. Dlatego zamówiłam ekipę do malowania już na za tydzień.

Bardzo cieszył mnie fakt, że udało mi się znaleźć informację na temat możliwości odrestaurowania mebli ogrodowych. Byłam zadowolona z efektów które zobaczyłam. Dowiedziałam się, że farby te są bezpieczne dla ludzi, dlatego można ich używać bez żadnych obaw. Utwardzanie nie powoduje wytwarzania się żadnych szkodliwych substancji. Tak więc w szybki i bezpieczny sposób odnowiliśmy ogród, który zyskał nowe życie.