Importowane maszyny w rolnictwie

Wuj Tomasz po raz kolejny znalazł sobie nową pracę. Cała rodzina wie, że nie jest to człowiek, który potrafi usiedzieć długo w jednym miejscu. Parał się różnymi profesjami w Polsce , ale i również poza granicami naszego kraju. Tym razem jego praca wiąże się z podróżami, Już kiedyś jeździł przez pół roku jeździł ciężarówką więc bez problemu odnalazł się przy sprowadzaniu maszyn z Niemiec

Import paszowozów i innych maszyn rolniczych

wydajne wozy paszowe I tak po raz kolejny Wuj musiał się tymczasowo opuścić rodzinę i wyjechać w podróż. Tym razem nie na swoim własnym pojeździe lecz firmy w której się zatrudnił. Praca to ciężka, wiele dni w pozycji siedzącej, monotonna droga i rutyna grozi wypadkiem. Często też doskwiera samotność gdy wiele dni jedziesz bez żadnego towarzystwa. Stąd nawet zwykła CB radio podnosi człowieka na duchu. Pierwszy transport obejmował wydajne wozy paszowe dla rolnictwa. Duży wybór tych maszyn umożliwia znalezienie odpowiadającej potrzebom użytkownika. Wozy różnią się zarówno pojemnością jak i wydajnością. Dostępne są urządzenia samobieżne, automatyczne kierowane komputerowo oraz takie z możliwością do podczepienia do ciągnika rolniczego. Cały transport składa się z maszyn nowych, świeżo wyprodukowanych i przetestowanych. Wujek skarżył się, że w trakcie podróży dwa razy zdarzyły mu się usterki i przymusowy postój. Podobno Ciężarówka na której teraz jeździ nie jest najlepszej jakości i w ogóle to bardzo stary wóz. Lecz praca to praca i szybko  po powrocie znowu wyruszył do Niemiec.

To przykre, że w tym roku nie będzie wuja Tomasza w domu na Święta Wielkanocne Będzie nam brakowało historii z jego życia. Są one bardzo różnorodne, często ubarwione i za każdym razem inaczej opowiadamy, lecz wszyscy wiemy, że centralna oś tym opowieści jest prawdziwa. W tym roku chyba ustalimy jakąś wspólną ich wersję.