Grzejniki łazienkowe, ważne informacje i wskazówki

 

Wybór grzejników do łazienek, jest spory, są jednak rodzaje, które cieszą się większą popularnością, oraz takie, których wolimy unikać. I zarówno o jednych jak i o drugich opowiem dziś w kilku słowach. Przedstawię także temat grzejników i paneli na pdczerwień, jest to naprawdę rewelacyjna inwestycja.

Wybór najlepszego grzejnika

grzejniki do łazienekPrzede wszystkim kiedy popularne grzejniki do łazienek, członowe, żeberkowe nie za bardzo się obecnie sprawdzają. Po pierwsze są przede wszystkim brzydkie i zbyt duże. Mamy do wyboru także grzejniki panelowe, które są bardzo piękne, mają również dołączone bardzo praktyczne elementy takie jak chwyty na ręczniki. Jednak ta opcja jest dość droga i nie jest tak bardzo popularna wśród producentów. Najbardziej popularne są grzejniki drabinkowe, stworzone przy użyciu kolektorów, czyli specjalnych rurek odprowadzających ciepło. Są to ładne grzejniki, które także można bardzo ładnie wkomponować w łazienkę i dostosować do naszych potrzeb. Bardzo ważna informacja, niestety obwieszanie grzejnika mokrymi ubraniami, ręcznikami może skończyć się uszkodzenie grzejnika, dlatego wybierajmy takie, które mają dodatkowy element w postaci uchwytu bądź wieszaka. Kolejną istotną kwestią jest to, aby dostosować moc grzejnika do wielkości łazienki. Nie sugerujemy się tutaj wielkością grzejnika, a podaną prze producenta mocą.

Na sam koniec zostawiłam grzejniki i panele na podczerwień. Na początku, kiedy zaczynamy rozważać instalacje paneli lub grzejników na podczerwień przeraża nas cena, koszt. Musimyt jednak uświadomić sobie, że ten jednorazowy, być może spory wdatek zwrócinam się w ciagu około 3 lat, a z całej instalacji możemy korzystać nawet i kilkadziesiąt. W perspektywie czasu jest to ogromna oszczędność. Chcę zaznaczyć także, że podczerwień jest wykorzystywana medycynie, tak więc panele i grzejniki będą dodatkowo korzystnie wpływa na nasze zdrowie.